Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Érdekelnek Jókai Mór sétapálcái vagy Tandori Dezső játékmedvéi? Akkor itt a helyed!
A gyűjtögető szenvedély az írókat is magával ragadhatja, de mi érdekelte a magyar szerzőket a 19. században, a múlt századfordulón, az 1970-es években és ma? És mit láthatsz ezekből a Petőfi Irodalmi Múzeumban?
Roma mesék a gyerekirodalomban – Mi történt az elmúlt években?
Hogyan jelennek meg a roma mesék, karakterek, hagyományok a gyerekeknek szóló kötetekben? Veszprémi Szilveszter költő, irodalmár négy, a közelmúltban megjelent könyvet vizsgált meg.
10 nyuszis mesekönyv húsvétra és azon túl
Az édes tapsifülesek kiskorú rajongóinak és szüleiknek élő nyuszi helyett inkább gyönyörű gyerekkönyveket ajánlunk.
Diákbarát a ma megírt magyar érettségi, „laza volt” az érettségizők szerint is
Megnéztük a 2023. májusi középszintű magyar nyelv és irodalom érettségit tanári szemmel.
Cinke, rigó, csuszka… - Kezdődik az énekesmadár-etetési szezon!
A cél alapvetően a saját gyönyörködtetésünk, a mintegy ötven potenciális etetőlátogató madárfaj megfigyelése. Könyvek hírek mellé.
10 kedvenc idézetünk Lázár Ervintől
Tizenöt évvel ezelőtt, 2006. december 22-én halt meg Lázár Ervin, a nagy meseíró, akinek világában az erdő úgy kerek, hogy négyszögletű. Az ő nevéhez kötődik Mikkamakka és Vacskamati, szegény Dzsoni és Árnika, Bruckner Szigfrid vagy épp Berzsián is, meséin gyerekek nemzedékei nőttek fel. Halálának évfordulóján tíz kedvenc idézetünkkel emlékezünk rá.
Lázár Ervin 85 – A meseíró, aki a gyerekektől tanulta a legtöbbet
Nyolcvanöt évvel ezelőtt született Lázár Ervin, aki komolyan vette a meseírást, történeteit sokszor a gyerekei inspirálták, a nyelvvel pedig játszott és varázsolt egyszerre. A nagy meseíró alakját egykori interjúi révén és az Arcanum segítségével idézzük fel.