Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Hogyan teheti jobbá a világot a bennünk élő művész?
Legyen az egyszerű kézműveskedés vagy fantáziadús barkácsolás, a művészi projektjeink nyugtató hatással vannak ránk, és segítenek kitörni a felhalmozás béklyójából. A cikk végén egy könyvet is ajánlunk feltörekvő alkotóknak.
Papír vagy e-könyv – mi jobb a klímának?
Bár az olvasás karbonlábnyoma egyáltalán nem nagy, mégsem felesleges elgondolkodni azon, a papírkönyv vagy az e-könyv árt-e kevésbé a klímának.
Az Emberszemlélet humanista filozófiába öltöztetett kézikönyv a fenntarthatóságról
Gazsi Zoltán első könyve életrajzba bújtatott vállalati-impresszionista tankönyv cégvezetésről, fenntarthatóságról, a hétköznapok vidámságáról és a nehéz élethelyzetek túléléséről. Olvass bele!
Zöld kiadók: Mik azok a környezetbarát betűtípusok?
A világ egyik legnagyobb kiadója, a HarperCollins több ezer fát mentett meg azzal, hogy az utóbbi pár évben apró, zöld szemléletű változtatásokat vezettek be a könyvtervezés terén.
Tányérunkon a változás - a konyhádban is törődhetsz a bolygóval
Az étkezési kultúra megváltoztatása segítheti a fenntarthatóságot a WWF legfrissebb, Közép-Európában végzett felmérése szerint. Ehhez a változáshoz ajánlunk szakácskönyveket.
Litkai Gergely: Felelős minimalizmus
"Aki már mélázott az Ali Express felett egy olyan biszbaszt helyezve a kosarába, aminek egyetlen célja 10 másodpercnyi boldogság, illetve egy kínai szénerőmű csúcsra járatása, már a célcsoport része." A Zöld podcast legújabb részét alább meghallgathatod, a házigazda Litkai gondolatait a témáról elolvashatod cikkében.
Akik tudtak fenntarthatóan élni: 5 ötlet, amit eltanulhatunk Fekete István szereplőitől
A nád, a vessző, a rőzse, a fű megújuló erőforrás, amíg a nap süt, van víz és levegő, újra nő. Sorra vesszük, milyen ötleteket meríthetünk fenntarthatóbb életmódra Fekete István szereplői által is használt növényi eredetű tárgyakból.
Hová tűnt Fekete István országa?
Ki máshoz is fordulhatnánk útbaigazításért, amikor a természet és az ember viszonya a természethez újra az egyik legmeghatározóbb kérdéssé válik, ha nem Fekete Istvánhoz?
Tudtad, hogy csak félig vagy ember?
Milyen messze vagyunk attól, hogy az, ami ebben a pillanatban science fictionnek hangzik, valósággá váljon? Hogyan állítanak szembe minket ezek az új lehetőségek az élet és a halál etikai kérdéseivel és társadalmi hatásaival? Ezekre a kérdésekre keresi a választ Sigrid Bratlie és Hallvard Kvale A jövő embere című könyve. Olvass bele!