A szex az egyetlen reális válasz a világégés megállítására?

Robert Bolaño Vad nyomozók című regényének színházi feldolgozása a Radnóti Tesla Laborban látható, Kelemen Kristóf rendezésében. A színház most közzétett egy videót, amelyből kiderül, vajon mit mondanak a szexről a darab figurái, Arturo és társai. 

fk | 2022. január 17. |

A chilei származású Robert Bolaño életéről és munkásságáról, valamint a 2013-ban magyarul is megjelent Vad nyomozókról írtunk már régebben, az idei évadban pedig Kelemen Kristóf színházi rendező és dramaturg vállalkozott arra, hogy színpadi adaptációt készítsen a szerző 500 oldalas roadmovie-szerű nagyregényéből. Az életrajzi elemekből és a fantáziadús fikcióból kibomlik a hetvenes évekbeli, mexikóvárosi underground költőmozgalom világa is, amiben szerelem, művészet, erotika és kalandok sora jelenik meg.  

Roberto Bolano
Vad nyomozók
Ford.: Kertes Gábor, Jelenkor, 2019, 553 oldal
Roberto Bolaño: Vad nyomozók

Kelemen Kristóf rendezésében a Vad nyomozók előadása pont olyan kócosan és kiszámíthatatlanul működik, mint Bolaño nagyregénye. “A szerelem és a költészet, a bulik és a manifesztumok, a szexuális kalandok és az irodalmi reformtörekvések kaotikus sodrásában játszódó történettel merészen, szabadon és játékosan akarunk beszélni a saját generációnk témáiról, problémáiról” – mondta Kelemen Kristóf. A szexre pedig mindenkinek van egy válasza, az előadásban szereplő karaktereknek is. A színház most közzétett egy videót, amelyből kiderül, vajon mit mondanak a szexről a darab figurái, Arturo és társai:

 

„Vannak azok a könyvek, amelyeknél minden a jól kitalált alapsztorin múlik, és vannak azok, ahol a történet csak egy szükséges váz, amit a szereplők érzései, rezgései és élményei tesznek élővé. Roberto Bolaño könyve az utóbbi kategóriába tartozik” – írtuk annak idején a Vad nyomozókról. A roadmovie-szerű nagyregény adaptációját legközelebb január 30-án játsszák a Radnóti Tesla Laborban. A szereplők: Baki Dániel, Porogi Ádám, Gáspár Sándor, Sodró Eliza, Sipos László Márk, Mészáros Blanka, Pál András, Rusznák András. Részletek ITT.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Vad nyomozók a Radnótiban folytatják legendás utazásukat

Színpadi adaptációt készít a világhírű chilei író, Roberto Bolaño 500 oldalas regényéből Kelemen Kristóf.

...

Roberto Bolaño: Vad nyomozók (részlet)

...

Bolaño irodalmi örökségén vitázik a kiadója és az özvegye

Kiemeltek
...

5 hangoskönyv, amit bűn lenne kihagyni

Lépj be velünk együtt a hangoskönyvek világába! Öt kedvencet mutatunk.

...

Így ír történelmi regényt a Z generáció – Kibeszéltük a Lázár című bestsellert!

Nemcsak a sztárvilágot hódította meg, hanem a fiatal olvasók is odavannak érte! Mi a titka?

...

Mit kezd az AI-jal a hangoskönyv-piac? – A magyar Voiz alapítóját kérdeztük

Melyik hangoskönyv a legnépszerűbb, és számít-e, hogy mennyire ismert hang olvassa fel?

A hét könyve
Kritika
Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét
Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét

Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét

Meddig képes elmenni az ember a sikerért? Karl Ove Knausgård ezt kutatja ördögi regényében.

Hírek
...

Még a szakállas Martin Scorsesét is bevetették a Dante kezében Netflix-filmben

...

A Kilencek költőcsapat legendás antológiája online is elérhetővé vált

...

Maggie O'Farrell vallomása: a Hamnet halálközeli élményekből született

...

Jelentkezőket keres az ELTE a Krasznahorkai előtt tisztelgő performanszuk megvalósításához

...

Kivégezték a 3-test-probléma Netflix-sorozathoz köthető üzletember gyilkosát

...

Majdnem hivatalos: a 4. évaddal véget ér a Sárkányok háza