Az angyalok városa még az olyan dörzsölt detektíveknek is veszélyes, mint Philip Marlowe

Az angyalok városa még az olyan dörzsölt detektíveknek is veszélyes, mint Philip Marlowe

sa | 2023. január 27. |

Raymond Chandler legendás detektívje, a film noir emlékezetes alakja, Philip Marlowe hamarosan ismét a moziban nyomoz, addig pedig megnézheted a Neil Jordan rendezte film új előzetesét:

Marlowe 1939-ben mutatkozott be először az olvasóknak A hosszú álom című hard boiled krimiben, amiből Humphrey Bogart és Lauren Bacall főszereplésével készült film 1946-os bemutatóval. Marlowe aztán a film noir egyik jellegzetes alakja lett, és Bogart után olyan színészek keltették életre, mint Robert Mitchum, Elliott Gould és James Garner. 

A krimi legnagyobb mestere - Raymond Chandler 125
Tovább olvasok

Az új Marlowe ezúttal Liam Neeson, akit az 1930-as évek második felének Los Angelesében látunk viszont. Egy jól ismert mozisztár (Jessica Lange) szintén gazdag lánya (Diane Kruger) megbízza Marlowe-t, hogy kerítse elő a volt szeretőjét. A nyomozás persze a hazugságok egyre sűrűbb hálóját fedi fel, és Marlowe-nak hamarosan komoly veszélyekkel kell szembenéznie.

A film A fekete szemű szőke című regényt veszi alapul, amelyet a Booker-díjas John Banville írt Benjamin Black álnéven., erről itt írtunk bővebben:

Liam Neeson lesz az új Marlowe
Liam Neeson lesz az új Marlowe

A legendás nyomozót, Philip Marlowe-t eddig olyan színészek keltették életre a vásznon mint Humphrey Bogart vagy Robert Mitchum. Most Liam Neeson van soron!

Tovább olvasok

Az előzetes alapján igazi klasszikus hangulatú filmre számíthatunk, amit február 15-től játszanak az amerikai mozik - magyar bemutatóról egyelőre nem tudunk.



Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Philip Marlowe feltámadt, és köszöni, jól van

...

Raymond Chandler tudott vicces is lenni

Bár ismerői szerint életében fanyar figura volt, egy eddig publikálatlan írás szerint Raymond Chandlernek volt egy humoros oldala is, amelyet a hozzá legközelebb állóknak fedett csak fel.

...

A krimi legnagyobb mestere - Raymond Chandler 125

KÖNYVHÉT
...

Flair Podcast #5: A póniklubtól Esterházyig – így váltunk olvasóvá

Hogyan váltunk olvasóvá? Flair Podcast az Ünnepi Könyvhéten a szerkesztőséggel.

...

Flair Podcast #3: Mindenkinek van egy saját Bermuda-háromszöge – Beszélgetés Mechiat Zina költővel

Mechiat Zina költővel beszélgetünk második, Bermudák találkozása tilos című kötetéről.

...

Flair #2: BookTok, politikai viharok és az Alice Munro-titok – Beszélgetés Milovecz Laurával

Könyvhét, Vigadó tér 18-as stand: podcast a flair székekből, hallgassátok! 

...

Tarr Zoltán a Könyvhéten: Felfüggesztjük az árkötöttségi törvény alkalmazását

A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter bejelentését az Ünnepi Könyvhéten lelkes taps fogadta.

...

Flair Podcast #1: Paneloktól a londoni elitig – David Szalay és a Test

Spontán, kötetlen kibeszélő David Szalay Booker-díjas regényéről a Vigadó térről.

...

A bennfentes kívülálló – David Szalay megnyitotta az Ünnepi Könyvhetet

A magyar származású kanadai-brit író nyitotta meg a 97. Ünnepi Könyvhetet. Mutatjuk a beszédet. 

Hírek
...

„Korunk legnagyobb regénye” – 40 éve jelent meg Nádas Péter nagy műve, az Emlékiratok könyve

...

A bennfentes kívülálló – David Szalay megnyitotta az Ünnepi Könyvhetet

...

Tompa Andrea, Terék Anna és Patat Bence is ott lesz a FISZ-táborban

...

Idris Elba: Nem mindenki örülne egy fekete James Bondnak

Kiemeltek
...

Szabó T. Anna: A legbátrabb a pályakezdő, aki leírja az első sort

Bemutatjuk a Mastercard – Alkotótárs ösztöndíj 2026-os zsűrijét: Szabó T. Anna beszél alkotásról, magányról és bátorságról.

...

Tompa Andrea: A testek csak együtt tudnak felszabadulni

Hogyan lehet írni a homoszexualitásról, ha a hatalom kisajátítja a nyelvet? És mi kell a testek felszabadításához?

...

Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi: A 90-es évek eleje nagyon hasonlított ahhoz, ami most van

Hogyan írhat két író egy regényt? És miért hasonlít a 30 évvel ezelőtti Magyarország a maira? Beszámoló Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi Hullámzó horizont című kötetbemutatójáról.

A hét könyve
Kritika
David Szalay szűkszavú hőse egy életen át sodródik – de mégis végig szurkolsz neki
David Szalay: Az erőszak, a vágy és a trauma nem elbeszélhető

David Szalay: Az erőszak, a vágy és a trauma nem elbeszélhető

Interjú a magyar származású Booker-díjas szerzővel, aki idén megnyitó beszédet mond az Ünnepi Könyvhéten.