Szívünk rajta: varázslatos mesegyűjtés lett a hónap könyve

Szívünk rajta: varázslatos mesegyűjtés lett a hónap könyve

A Szívünk rajta havonta mutatja be azokat a gyerek- és ifjúsági könyveket, melyeket a program független zsűrije a legkiemelkedőbbnek talál. Feburárban Samuel Allo A két csillag - Egy vándor mesemondó történetei című kötete lett a hónap könyve.

ro | 2022. február 14. |
Samuel Allo
A két csillag - Egy vándor mesemondó történetei
Ford.: Gombos Kata, ill.: Szimonidesz Hajnalka, Kisgombos Könyvek, 2021, 88 oldal
-

A Bookline 2014-ben indította el gyerekkönyvajánló programját azzal a céllal, hogy segítse a szülők választását. A Szívünk rajta független szakértői matricával jelölik meg a minőségi újdonságokat, és ezek közül minden hónapban megneveznek egy kiemelkedő alkotást is. Februárban a választás Samuel Allo A két csillag - Egy vándor mesemondó történetei című könyvére esett, amit a program zsűritagja, Farkasházi Réka színésznő így mutatott be: „Egyszerűen varázslatos könyv. Talán a legszebb, amit valaha láttam. Az illusztrációk, a könyv születésének körülményei a szerző munkássága, mind-mind arra predesztinálja a kiadványt, hogy a legszebbek és legjobbak közé tartozzon. Olvasva a meséket pedig mindez bizonyosságot nyer. Samuel Allo gyűjtése a világ messzi tájaira kalauzol bennünket. Csodálatos, hogy van egy világnyelv, amit mindenhol beszélnek. A mese nyelve. A két csillag, valójában ezernyi csillagnál is többet ér. Igazi kincs. Történeteivel, képeivel egyaránt.”

Szívünk rajta-matricát kapott még ebben a hónapban:

Andrea Schütze: A világ legdrágább kincse
Julia Donaldson és Sara Ogilvi: A gyógyító kutya
Timo Parvela: Ella és barátai
Andreas H. Schmachtl: A Vadrózsa utcában mindig történik valami
Andrew Peterson: A Sötétség sötét tengerének peremén

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Szívünk rajta: téli meseregény lett január könyve

A Szívünk rajta havonta mutatja be azokat a gyerek- és ifjúsági könyveket, melyeket a program független zsűrije a legkiemelkedőbbnek talál. Január kiemelt könyve A Zúzmaraszív folytatása lett.

...

Mourlevat a fekete humort franciás könnyedséggel elegyíti

Jean-Claude Mourlevat könyveiben nem riad vissza a szokatlan vagy épp meghökkentő témaválasztástól, a Szívünk rajtában a hónap könyvének választott Putifár tanár úr visszavág is egy nyugdíjba vonult tanár bosszújáról szól. A kötet László Kinga fordításában és Rofusz Kinga illusztrációival jelent meg magyarul – a fordítót a könyvről és az íróról, az illusztrátort pedig a Putifár képi világáról faggattuk.

...

Kicsoda Peter Wohlleben, aki ért a fák és az állatok nyelvén?

Peter Wohllebent elsősorban a természet titkait kutató, és azokat bemutató erdészként és íróként ismerjük, aki a mai napig több fronton és formában igyekszik felhívni a figyelmet a természet-, és különösen az erdővédelem fontosságára.

KÖNYVHÉT
...

Test, hatalom és Kolozsvár – így épül fel a Tompa Andrea-univerzum

Valuska László Visy Beatrixszel beszélgetett frissen megjelent Tompa Andrea-monográfiájáról.

...

Függőség, traumák, eszképizmus: Tolvaj Zoltán harminc év szövegdzsungelét formálta regénnyé

Újabb elsőregényes a Flairben: hallgasd meg az epizódot!

...

Identitáskeresés Manhattan és a Lipótváros között – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényt írtak!

A szerzőpárossal könyvheti podcastünkben, a Flairben beszélgettünk.

...

Húsbányászat az űrben és kapitalizmuskritika: Markovics Botond mesél új sci-fi regényéről!

Jó hírünk van: a Flair még mindig nem ért véget!

...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

Olvass!
...

Heated Rivalry-rajongók, figyelem: megérkezett Rachel Reid hokis sorozatának fordítása!

Ismerd meg az egész világot meghódító hokis sorozat, a Heated Rivalry alapjául szolgáló könyveket immár magyarul is!

...

Imádnád, ha a Harry Potterben Hermione és Draco összejönne? Akkor ne hagyd ki ezt a BookTok-szenzációt!

Julie Soto bestsellerében egy Harry Potter-fanfiction és egy tüzes romantasy találkozik. 

...

„A felnőttek a legrosszabb fajta emberek” – részlet Fredrik Backman legújabb sikerkönyvéből

Senkinek nem hiányzol, ha tíz különböző gyermekotthonban nősz fel.

Hírek
...

Nagy Ervin feljelentést tett Orbán János Dénes ügyében

...

Feszült Netflix-thrillerben nyomoz Robert De Niro – itt van A Suttogó előzetese

...

Már japánul is megjelent a Sátántangó

...

„Édes Péter, éppen tíz éve léptél ki az ajtón” – írók emlékeznek Esterházy Péterre

...

A Színházi Kritikusok Céhe kivizsgálást kér Orbán János Dénes ellen

...

Orbán János Dénes-ügy: a kormány visszaszerzett 1,3 milliárd forintot