Webshopok kínálatában kutakodva számos olyan hasznos terméket találni, melyek megkönnyítik a dolgunkat az otthoni kultúr-fészkünk kialakításában.
Otthoni mozi szélesvásznon, mégis másképp
Gyermekkorunk egyik szép emlékeként tekintünk már a diavetítőkre (érdekes módon, könyvesboltokban még mindig kapni diafilmeket), vagy iskoláskorunk egyik fontos eszközére, ami sok osztályban díszelgett, ám annál kevesebbet volt használva. Miért ne lehetne revitalizálni ezt a módszert és filmnézésre is használni ezt az eszközt? Nem kell más, mint egy viszonylag nagy fehér felület (lehet ez a fal vagy egy kifeszített lepedő), kiválasztani a kívánt filmet, illetve egy vetítő és indulhat is a mozis élmény!
Kényelmi szempontok: élet a forgószéken túl
Az éremnek két oldala van, így a távoli munkavégzés megjelenésének is. Sokan vagyunk úgy, hogy a 4 fal közti tér nem haladja meg a 40-60 négyzetmétert, így a lakóhelyünk egyúttal a teljes életterünkké vált, ezért rendkívül fontos, hogy a forgószék helyett egy kényelmes ülőalkalmatosságot használjunk több órán keresztül. Érdemes ilyenkor túlgondolni az irodai szék-jellegen és beruházni például egy gamer székre. Bár elsőre nem gondolnánk, de egy ilyen székben még egy könyv olvasása is sokkal élvezetesebb. Arról nem is beszélve, hogy fent említett vetítővel és egy tál popcornnal már majdnem olyan, mintha ismét egy moziszékbe süppedve élveznénk a filmet.
Kiszakadni a valóságból
Egyre inkább úgy tűnik, hogy a régi analóg eszközök kezdenek visszatérni a közhasználatba, a túláradó nosztalgia egyfajta pozitív mellékhatásaként. Elég csak arra gondolni, hogy míg az audio streaming szolgáltatók egymással versengenek, addigra a CD-k gyakorlatilag teljesen eltűnni látszanak, mégis egyre több zenész adja ki legfrisebb műveit a bakelit lemezen, ismertebb nevén vinylen. De hasonló figyelhető meg a fényképezés terén is: az instant és analóg kamerák ismételt hódító hadjáratára indultak. Érdemes körülnézni az online térben vagy akár piacon, mert egy-egy ilyen eszköz könynen feldobja a szürke hétköznapokat és kicsit mindenkit kirángatnak a digitális életből.
Fotó: canva.com