Írók dolgozószobájába leshetünk be Ugron Zsolnával

Jaj, írni kell címmel új online irodalmi sorozatot indított Ugron Zsolna. A Várkert Irodalom Facebook-oldalán elérhető videókban az írók, költők dolgozószobáiba, munkamódszereibe, rigolyáiba leshetünk bele. Az első részekben Balzac és Mark Twain életéről derültek ki érdekességek. 

Könyves Magazin | 2020. április 28. |

Mennyi kávét ivott Honoré de Balzac, a realista nagyregény megteremtője? Milyen diétát követett azokban az időszakokban, amikor írt, és mit evett, amikor épp nem dolgozott? Hogyan zajlott a napi rutinja? Többek közt ezekre a kérdésekre ad választ Ugron Zsolna a Jaj, írni kell első részében. Az új videósorozat címe Tandori Dezsőtől származik és a Várkert Irodalom Facebook-oldalán lehet követni. Ugron Zsolnát saját alkotói válsága motiválta arra, hogy megvizsgálja, miként dolgoztak a legnagyobb írók, milyen időbeosztás szerint írtak, és milyen volt a dolgozószobájuk. Az első részben Balzacról tudhattunk meg izgalmas információkat.

A második epizód Mark Twain rigolyáit járta körül. A Tom Sawyer kalandjainak írójáról például kiderült, milyen volt az írópavilonja, hogyan tudtak vele kommunikálni a családtagjai írás közben, ahogy az is, miért szeretett ágyban dolgozni. 

Hamarosan érkezik a következő rész, amelyben Jane Austenról lesz szó. 

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Promóció

A 70 éves Móra ezekkel a könyvekkel készült a virtuális könyvfesztiválra

Hetvenéves idén a Móra Kiadó, amely rengeteg kiadvánnyal és programmal készült az évfordulóra és a könyvfesztiválra, a járvány és a karantén miatt viszont újra kellett tervezniük mindent. Az olvasók viszont így sem maradnak könyvek nélkül, a kiadó most pedig elárulja, mire számíthatunk.

...
Nagy

Így néz ki Ugron Zsolna dolgozószőnyege

...
Nagy

Ugron Zsolna: Az utolsó négyszáz év elég rosszul sikerült

A hét könyve
Kritika
Grecsó Krisztián családtörténetében háborúk dúlnak a szabadságért
...
Nagy

A Mozgókép 2024 legjobb könyve: a film akkor is forog, ha nácik diktálnak és táborokból hozzák a statisztákat

Daniel Kehlmann regénye megmutatja, hogy egy totalitárius rendszerben mit jelent művésznek lenni akkor is, ha arra kényszerítik az embert, amit nem akar.