Taylor Swift Emily Dickinson költő távoli rokona

Taylor Swift Emily Dickinson költő távoli rokona

Az ancestry.com szerint Taylor Swift és a költő hatodik unokatestvérek, mindketten egy 17. századi angol bevándorló leszármazottai.

ko | 2023. március 05. |

Hétfőn délután körbejárta a sajtót a hír, miszerint egy genealógiával foglalkozó cég nyilvánosságra hozta, hogy Taylor Swift kilencedik dédapja és Dickinson hatodik dédapja a connecticuti Windsor egyik telepese volt. Az énekes ősei hat generáción át maradtak is ebben az államban, mígnem a család egy része Pennsylvania északnyugati részére költözött, ahol beházasodtak a Swift családba.

Emily Dickinsont az amerikai költészet egyik legfontosabb alakjaként tartják számon. A költő szinte remeteként élt a családja otthonában, és életében csak névtelenül jelentek meg művei. Érdekes, hogy Swift korábban már hivatkozott a költőre saját dalaival kapcsolatban. 2022-ben, amikor átvette a Nashville Songwriters Association International az évtized dalszerzőjének járó díját, ezt mondta: „Ha a dalszövegeim úgy hangzanak, mint egy levél, amelyet Emily Dickinson dédnagymamája írt a csipkefüggöny varrása közben, akkor az az én lúdtollal írt műfajom."

Hallgasd meg Taylor Swifttől az Ahol a folyami rákok énekelnek betétdalát!

A folkos hangulatú Carolinához már egy videó is érkezett.

Tovább olvasok

A rajongók Swift kilencedik stúdióalbumát, az Evermore-t is Dickinsonhoz kötik, az album megjelenésének időpontja (2020. december 10.) éppen a költő születésnapjára lett időzítve, amellett, hogy a szövegek is kapcsolódást mutatnak a 19. századi lírikus verseivel. 

A rokoni kapcsolat híre azért is különleges, mert Swift áprilisban megjelenő albuma a The Tortured Poets Department címet viseli majd, és a dalszerző-énekes egy korábbi fellépésén elárulta, hogy megírása eszébe juttatta, miért éppen a dalírás az, ami átvezeti az életen. 

(Guardian)
Nyitókép: Wikimedia

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Taylor Swiftet több mint egymillió dollárra perli egy amerikai költő

Egy Teresa La Dart nevű költő azt állítja, hogy Taylor Swift a Lover című könyvét róla koppintotta.

...

Hallgasd meg Taylor Swifttől az Ahol a folyami rákok énekelnek betétdalát!

A folkos hangulatú Carolinához már egy videó is érkezett.

...

Dante leszármazottjai szeretnék felülvizsgáltatni a költő korrupciós ügyét

700 évvel azután, hogy Dantét bűnösnek kiáltották ki Firenzében, egyik leszármazottja, valamint egy jogászprofesszor felül szeretné vizsgáltatni az ügyét. 

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
Hírek
...

Miért hiszünk jobban egy alkalmazásnak vagy az AI-nak, mint magunknak?

...

A Dua Lipa-effektus: David Szalay nem félti a fiatal olvasókat

...

Könyvben jelenik meg a Loupe két népszerű színdarabja

...

Ez a három magyar kötet esélyes a Visegrádi Irodalmi Díjra

...

Humorral merülhetünk el József Attila világában Nényei Pál új könyvében

...

Kordos Szabolcs és Mautner Zsófia kifőzték Budapest történetét

A hét könyve
Kritika
„Amikor nincs kiút, az egyetlen út befelé vezet” – Visky András új regénye a bátorságról és a szabadságról szól
„Rettegek, hogy nem fogom tudni gyűlölni az apámat” – Gisèle Pelicot lányának könyvéről

„Rettegek, hogy nem fogom tudni gyűlölni az apámat” – Gisèle Pelicot lányának könyvéről

„Borzalmas teher, hogy egyszerre vagyok áldozat és az elkövető gyereke.”