Garaczi Lászlót és Ungváry Rudolfot is tagjai közé választotta a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia

Garaczi Lászlót és Ungváry Rudolfot is tagjai közé választotta a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia

ro | 2022. december 15. |

December 13-án az éves rendes közgyűlésén új tagokat választott szakosztályaiba a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia. Utóbbi tagjai olyan írók, művészek, akik saját területükön kiemelkedőt alkottak. A tagok választása jelölés útján, többlépcsős rendszerben és a jelöltek teljesítményének alapos értékelésével történik.

Az Irodalmi Osztály tagja Garaczi László és Ungváry Rudolf lett, tiszteleti tagnak választották Csehy Zoltánt, Thomas Pynchont és Ilma Rakusát.

Az Építőművészeti Osztályba választották Dobai Jánost és Patonai Dénest, tiszteleti tagnak pedig Macalik Arnoldot.

A Képző- és Iparművészeti Osztály új tagjai: Csanádi Judit, Kicsiny Balázs, cs Péter és Viktor Hulík tiszteleti tag.

A Mozgókép- és Színházművészeti Osztály tagja lett Fullajtár Andrea és Szeredás András.

A Zenei Alkotóművészeti Osztály tagja lett Csalog Gábor és Lukács Miklós, tiszteleti tagja pedig Fabio Nieder.

Az idei közgyűlésen címzetes tagnak választották a tagok Geskó Juditot.

Forrás: SzIMA

A nyitóképen Garaczi László látható a Weszteg című új kötetének őszi margós bemutatóján; fotó: Posztós János

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Garaczi László: Ez a Rómeó és Júlia soha nem találkozik

Garaczi László Weszteg című regényét mutatta be péntek este a Margón. Mesélt például a zenés munkamódszeréről, a történelem angyaláról, a számára ellentmondásos disztópikus trendről, és elmondta a véleményét a Ligetről is. 

...

Tóth Krisztina, Ungváry Rudolf - Ilyen volt a Margó első napja!

...

Pynchon tagadja, hogy álnéven publikálna

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
Steigervald Krisztián: A szülői generáció iszonyatosan bizonytalan ma a szerepeiben

Steigervald Krisztián: A szülői generáció iszonyatosan bizonytalan ma a szerepeiben

Hogyan lehet (jól) gyereket nevelni ebben az őrült, felgyorsult világban?

Szerzőink

chk
chk

Mi vagyunk az özönvíz, de mi vagyunk a bárka is: a klímaváltozás kérdései az első Futurotheca fesztiválon (IV.)

Valuska László
Valuska László

Dr. Bőgel György: A mesterséges intelligencia olyan, mint a klinikai kísérletek nélkül bevezetett gyógyszer // Futurotheca 02.

Hírek
...

Újra megjelenik a háborús irodalom egyik klasszikusa

...

Először olvasható teljes terjedelemben Kafka és szerelmének tragikus levelezése

...

Érdekel a Wicked folytatása? Most könyvben is elolvashatod

...

Egy teljesen értelmetlen TikTok-szleng lett az év szava 2025-ben

...

Feszült csaták, gyerekek és szerelem Az éhezők viadala új trailerében

...

Végre színre lép Pennywise: megérkezett Stephen King sorozatának új előzetese!