A halálomról szóló jelentés... egyelőre túlzás. Ezzel a címmel jelent meg egy rövid, sziporkázó humorú, popkulturális utalásokkal tűzdelt és szívszorító poszt Margaret Atwood In the Writing Burrow című személyes blogján.
A Szolgálólány meséjének legújabb, negyedik évadáról és a történet sikerének titkáról beszélgettünk a Könyves Magazin legfrissebb podcastjében.
Tovább olvasokAz írás elején A szolgálólány meséjének szerzője igyekszik tisztázni, hogy a halálhírével kapcsolatos pletykák nem igazak, bár az kétségtelen, hogy számos orvosi vizsgálaton esett át a közelmúltban, és – ahogy fogalmaz – az utóbbi időben „a halál pavilonjában” pihent. Egy, a halál kapujától kényelmes távolságban található, kellemes, nyugodt helyen.
Margaret Atwood a Pénelopeia című kisregényében Odüsszeusz otthon hagyott feleségének szemszögéből meséli újra a jól ismert ókori történetet. A korabeli fake newstől, meg persze vértől és árulástól tocsogó kisregény alapjaiban nem változtat a jól rögzült Odüsszeusz-képen, de izgalmasan árnyalja azt. Ez a hét könyve.
Tovább olvasokA bejegyzés szerint október 25-én, szerdán várható az a műtét, mely során szívritmus-szabályozót ültetnek a szervezetébe, hogy ezt követően – saját megfogalmazása szerint –
a „kiborgok táborát” erősítse majd.
Elnézést kér a posztban amiatt, hogy egy, a sürgősnek ítélt beavatkozás napján tartandó rendezvényről hiányozni fog. Pedig, mint írja, már be is szerezte a Writers’ Trust Stortytellers’ báljára szánt ruhát, amiről posztolni is fog majd egy fotót a műtét után. Mivel a gótika lesz az idei tematika – kacsint össze az olvasóval Atwood a bejegyzés lezárásaként – „a bolondos magyar vámpír-grófnő nagyid is büszke lenne rám!”
Forrás: In the Writing Burrow