A Hasadék a legjobb film, a Post Mortem kapta a legtöbb díjat

A Hasadék a legjobb film, a Post Mortem kapta a legtöbb díjat

A Hasadék kapta a legjobb játékfilmnek járó díjat és a Pilátus a legjobb tévéfilmnek járó díjat az első Magyar Mozgókép Fesztiválon.

| 2021. június 28. |

Hétvégén Balatonfüreden ünnepélyes keretek között átadták a Magyar Mozgókép Díjakat, összesen 20 kategóriában. A Magyar Filmakadémia zsűrije – melynek elnöke Márta István volt – Krasznahorkai Balázs Hasadék című filmjének ítélte a legjobb játékfilmnek járó díjat.

A legjobb tévéfilm Dombrovszky Linda Pilátus című alkotása lett, a legjobb tévésorozatnak A martfűi rémet tartotta a zsűri. A legjobb kisjátékfilmnek járó díjat Bozsogi János vehette át az Ezerkilencszáztizenkilenc című alkotásáért. A legjobb animációs film kategóriát Cakó Ferenc nyerte a Világzabáló és visszaállító című munkájával. Az egészestés dokumentumfilm győztese A mi Kodályunk című film, melynek rendezője Petrovics Eszter. A rövid dokumentumfilm kategóriát Udvardy Zoltán és Géczy Dávid Népirtás Pozsonyligetfalun című alkotása nyerte, míg a legjobb elsőfilmes rendezőnek járó díjat Varsics Péter vihette haza az Így vagy tökéletes című romantikus vígjátékáért.

A legjobb rendezőnek járó elismerést Dombrovszky Lindának ítélte a zsűri a Pilátus című alkotásáért. (A rendezővel korábban mi is interjúztunk – Dombrovszky Lindával akkor az adaptációról, az eredeti könyvről, a színészek kiválasztásáról is beszélgettünk, ITT újra tudjátok olvasni az interjút). A legjobb női főszereplőnek járó díjat Hámori Ildikó vehette át a Pilátusban nyújtott alakításáért, míg a legjobb férfi főszereplő díját Gáspár Tibor vihette haza A feltaláló címszerepéért. A legjobb mellékszereplő díját Cserhalmi György kapta a Rododendronban nyújtott alakításért.

A Post Mortem kapta a legtöbb díjat: a legjobb operatőrnek Nagy Andrást találta a zsűri, a legjobb vágó Király István, a film vágója lett, díszlet/látvány kategóriában Hujber Balázst tartotta a zsűri a legjobbnak, a legjobb maszk győztese pedig Hámori Dániel lett az ebben a filmben nyújtott teljesítményéért.

A legjobb forgatókönyvírónak járó díjat Nagy Dénes vehette át az Ezüst Medve-díjas Természetes fény című filmért, a legjobb jelmezt Ágh Márton tervezte szintén ebben az alkotásban. A legjobb hang díját Madácsi Imre kapta a Pesti balhéért, a legjobb zeneszerzőnek járó elismerést pedig Selmeczi György kapta a Lángolj és világíts zenéjének megkomponálásáért. A közönségdíjat Béres László A taxis című kisjátékfilmje vitte haza.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Csongor és Tündét és Nemes Jeles László új filmjét is támogatja a Nemzeti Filmintézet

Nemes Jeles László új alkotását, a 2010-es évek fiataljairól szóló generációs mozifilmet és a Csongor és Tünde animációs feldolgozását is támogatja a Nemzeti Filmintézet.

...

Enyedi Ildikó legújabb filmjét beválogatták a Cannes-i Filmfesztivál versenyprogramjába 

Csütörtökön hozták nyilvánosságra, hogy a 74. Cannes-i Filmfesztivál versenyprogramjába válogatták A feleségem története című filmet, írják a produkció sajtóközleményében. A világ legnagyobb presztízsű, A-kategóriás filmfesztiválját idén július 6-17. között rendezik meg. A szenvedély labirintusába invitáló fordulatos, sodró tempójú film idén ősszel kerül a hazai mozikba a Mozinet forgalmazásában.  A feleségem története filmje mellett a Cannes-i versenyprogramba került Mundruczó Kornél Evolúció című filmje is.

...

A Pilátusban akkor kezdődik az igazi dráma, amikor lehull az álarc

Szabó Magda Pilátusának hősei minden igyekezetük dacára nem találják az egymáshoz vezető érzelmi utat. A regényből tévéfilm készült, a rendezővel, Dombrovszky Lindával pedig az eredeti könyvről, a színészek kiválasztásáról és Szabó Magda debreceni kultuszáról is beszélgettünk.

SZÓRAKOZÁS
...

Hokis románc, Bridgerton és egy új Mr. Darcy – nagy streamingajánló 2026-ra

12 sorozatot vagy filmet ajánlunk, amire 2026-ban érdemes figyelni. 

...

Tarolt az Egyik csata a másik után a Golden Globe-díjátadón

Nagyot mentek a filmes feldolgozások.

...

11 filmadaptáció, amiért 2026-ban megéri moziba menni

Csavaros thriller, Shakespeare és felesége gyásza, fülledt Üvöltő szelek-feldolgozás.

Hírek
...

Az idei év nagy dobása: ezeroldalas Pynchon-könyv jön magyarul

...

Ekkor temetik Tarr Bélát

...

Colleen Hoover rákdiagnózisáról posztolt

...

Sorozat készül A tetovált lányból

...

Pottyondy Edina, Frei Tamás és Dan Brown vezették decemberben a Bookline eladási listáját

...

A hiányos oktatásom miatt lettem író – árulta el Agatha Christie egy ritka interjújában

A hét könyve
Kritika
A remény termék, és mi megvesszük – így olvastuk Krasznahorkai új regényét a Nobel-díj tükrében
Memoárok és közérzet – 5 új nonfiction könyv, amivel elindíthatod az évet

Memoárok és közérzet – 5 új nonfiction könyv, amivel elindíthatod az évet

Mutatjuk, hogy milyen nonfiction könyvekkel érdemes kezdeni az évet.

„Kalandként indult, elköteleződés lett belőle” – hogyan gondolta újra Kolosi Tamás a könyvkiadást?

„Kalandként indult, elköteleződés lett belőle” – hogyan gondolta újra Kolosi Tamás a könyvkiadást?

A múlt héten elhunyt üzletemberre Nyáry Krisztiánnal emlékeztünk.

Szerzőink

sza
sza

Memoárok és közérzet – 5 új nonfiction könyv, amivel elindíthatod az évet

Valuska László
Valuska László

A remény termék, és mi megvesszük – így olvastuk Krasznahorkai új regényét a Nobel-díj tükrében