Sorozat készülhet az erőszakkal asszimilált kanadai gyerekek történetéből

Sorozat készülhet az erőszakkal asszimilált kanadai gyerekek történetéből

ro | 2021. június 09. |

Egészen megrázó és horrorisztikus részletek derülnek ki arról, hogyan bántak korábban Kanadában az őslakosok gyerekeivel. A családjuktól elszakított kiskorúakat bentlakásos oktatási intézményekbe kényszerítették, ahol sokszor bántalmazták, éheztették őket. Sokan közülük életüket vesztették – egy kanadai kisváros, Kamloops mellett feltárt tömegsírban 215 gyerek földi maradványait találták meg. A Telex cikke szerint a 19. század végén 130, a kamloopsihoz hasonló létesítmény nyílt, a cél pedig az volt, hogy az őslakos származású gyerekeket erőszakkal asszimilálják a társadalomba.

A kanadai bentlakásos intézményben történteket egy 2020-ban megjelent regény is feldolgozta: Michelle Good Five Little Indians című könyve öt fiatal sorsát követi nyomon, akik, miután maguk mögött hagyják az iskolát, megpróbálják megtalálni a helyüket egy olyan világban, amely ugyanakkor kimondottan elutasító velük szemben. A The Hollywood Reporter most arról ír, hogy a könyv alapján minisorozat készülhet, a gyártást pedig a Prospero Pictures végezheti, amely Martin Katz érdekeltségébe tartozik – ő korábban olyan Cronenberg-filmek produceri teendőit végezte, mint a Cosmopolis vagy a Térkép a csillagokhoz.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Csongor és Tündét és Nemes Jeles László új filmjét is támogatja a Nemzeti Filmintézet

Nemes Jeles László új alkotását, a 2010-es évek fiataljairól szóló generációs mozifilmet és a Csongor és Tünde animációs feldolgozását is támogatja a Nemzeti Filmintézet.

...

Ingyenesen látható Jankovics Marcell világhírű filmje, a Fehérlófia

Vasárnap éjfélig ingyenesen meg lehet nézni Jankovics Marcell pszchichedelikus színvilágú, formabontó alkotását a Nemzeti Filmintézet streaming oldalán, a Filmión, írja a Film.hu.

...

Börtönben írtak meséket az apák, amikből film született

Online is látható már Visky Ábel díjazott dokumentumfilmje, ami egy olyan kezdeményezést mutat be, amivel a börtönbe zárt apák és gyerekeik nemcsak a kapcsolatukat erősíthették, de teremthettek is valamit közösen.

KÖNYVHÉT
...

Identitáskeresés Manhattan és a Lipótváros között – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényt írtak!

A szerzőpárossal könyvheti podcastünkben, a Flairben beszélgettünk.

...

Húsbányászat az űrben és kapitalizmuskritika: Markovics Botond mesél új sci-fi regényéről!

Jó hírünk van: a Flair még mindig nem ért véget!

...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!

SZÓRAKOZÁS
...

Megváltás helyett pusztító háború: itt a Dűne 3 új előzetese!

Pusztító vallásháborúk, személyes tragédiák az új előzetesben.

...

Emberevő bálnák és fenyegető mélységek a Bálnahullás előzetesében

Te mit tennél, ha lenyelne egy bálna? 

...

Kijött az Odüsszeia utolsó nagy előzetese

Indul a visszaszámlálás: napokon belül érkezik Christopher Nolan Odüsszeiája!

Hírek
...

Erling Haaland, a foci-vb sztárja viking kötetet ajándékozott egy könyvtárnak

...

Megérkezett Orbán János Dénes válasza: szerinte minden jogszerűen történt

...

200 kilós szűz egy fogyókúrás valóságshow-ban – jön a svéd Moa Herngren regénye

...

2027-ben érkezik magyarul A tökéletesség szerzőjének új regénye

...

Kicsoda Orbán János Dénes, aki több mint 400 milliós jogdíjat osztott magának?

...

Színdarab készült Durica Katarina béranyaságról szóló regényéből

Magány, szex, szorongás, avagy így éld túl a fiatal éveid – Adorjáni Panna első regényéről

Magány, szex, szorongás, avagy így éld túl a fiatal éveid – Adorjáni Panna első regényéről

Hogyan kúszik be a remények helyére az önutálat, és legyőzhető-e a magány? Adorjáni Panna első regénye a hét könyve.

Szerzőink

Könyves Magazin
Könyves Magazin

Függőség, traumák, eszképizmus: Tolvaj Zoltán harminc év szövegdzsungelét formálta regénnyé

Tasi Annabella
Tasi Annabella

Upor László dramaturg: Fogni kell a lapátot, nincs mese