A K-pop már a könyvpiacon is diktálja a trendet

A K-pop már a könyvpiacon is diktálja a trendet

Minden idők legsikeresebb K-pop zenekara a BTS, rajongói fanatizmusáról pedig legendák keringenek. A BTS hatását jól mutatja, hogy egy-egy megszólalásuk a könyvpiaci eladásokat is képes befolyásolni.

ro | 2021. március 30. |

A BTS V nevű énekese (civilben: Kim Taehyung) még tavaly decemberben beszélt arról, hogy kedvence Kwon Rabin Otthon vagyok, mégis haza akarok menni című, pozitív üzenetekkel és illusztrációkkal teli könyve, amelynek az olvasása főként azoknak nyújthat vigaszt, akik kiüresedéssel, magánnyal vagy szívfájdalommal küzdenek. A könyv először természetesen Koreában jelent meg, majd március második felében Japánban is, és mindössze három nap kellett ahhoz, hogy bestseller legyen. A kötet az Amazon Japan oldalán a Külföldi esszék kategóriában az első helyen szerepelt, de az általános bestseller-listán is 86. lett, ami főleg azért nagy szó, mert mindehhez tényleg csak pár nap kellett.

-

A japán sajtó szerint amúgy a dél-koreai zenekar helyi rajongói már nagyon várták a könyv megjelenését, és ahogy a boltok polcaira került, rengetegen keresték. A japán kereskedők ezenkívül arra számítanak, hogy az olvasók megint felkaphatják azt a könyvet, amely egyszer már borzasztóan keresett volt: a BTS énekeséről jó másfél éve egy olyan fotó jelent meg, amelyen a kezében tartja A szavak ereje című kötetet (Shin Do Hyun és Yoon Naru könyvét) - utóbbi az alapoktól segíti az olvasót abban, hogy ne okozzon számára problémát a nyilvános megszólalás. A kép akkor annyira híres lett, hogy a kereskedők egy időben az énekes könyveként hirdették a kiadványt.

Forrás: kpopstarz.com

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Woody Allen egy tévéinterjúban beszélt az őt ért pedolfilvádról

Woody Allen teljesen ártatlannak nevezte magát egy CBS-nek adott interjúban, amelyben a téma a harmincéves molesztálási ügye volt. Könyvek hírek mellé. 

...

Veres Attilának weird novelláskötete jelenik meg Amerikában

Novelláskötete jelenik meg jövőre Amerikában Veres Attilának, az Odakint sötétebb és az Éjféli iskolák írójának. 

...

George R.R. Martin ötéves szerződést írt alá az HBO-val

A Trónok harca szerzője, George R.R. Martin gigaszerződést írt alá az HBO-val, amely öt évre és több nagyon izgalmas projektre szól.

Nelio Biedermann, a Lázár szerzője: Nagyon szomorú lennék, ha a könyv éppen Magyarországon nem tetszene az olvasóknak

Nelio Biedermann, a Lázár szerzője: Nagyon szomorú lennék, ha a könyv éppen Magyarországon nem tetszene az olvasóknak

Már gyerekkorában tudta, hogy a családja története meseszerű.

Szerzőink

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Sokszor érzed azt, hogy mindenki jobb nálad? Ez a könyv segít az imposztorszindrómával!

Schillinger Gyöngyvér
Schillinger Gyöngyvér

Schillinger Gyöngyvér: Jobb napok

Hírek
...

Kedden köszöntik Krasznahorkai Lászlót a Magyar Tudományos Akadémián

...

Érkezik Emily Henry új könyve, amit Taylor Swift és Diana hercegnő ihletett

...

Hollywoodi film készül a Tótékból

...

Moskát Anita: Az AI egyelőre egy technikai látványpékség

...

Elhunyt Pálfalvi Lajos irodalomtörténész és műfordító

...

Patti Smith kapta a „spanyol Nobel-díjat” művészet kategóriában

Kiemeltek
...

Schillinger Gyöngyvér: Jobb napok

 A gyógyuláshoz vezető út néha kellemetlen beszélgetéseken és tragédiákon keresztül vezet. Schillinger Gyöngyvér Jobb napok című tárcasorozatának első része.

...

„Tessa és Hardin fontos részét képezik a felnőtté válásomnak” – Interjú Anna Todd-dal, a Miután-sorozat szerzőjével

Miben rejlik a Miután-sorozat titka, ami miatt világszerte megőrültek érte az olvasók és a nézők? Interjú.

...

„Semmilyen sikerre nem számítottam” – 100 éve született Harper Lee, az amerikai irodalom szenzációja

100 éve született a Ne bántsátok a feketerigót! szerzője. Ezzel a portréval emlékezünk az életművére. 

A hét könyve
Kritika
Milyen egy magyar arisztokrata család hanyatlása egy fiatal svájci író szemével? - Nelio Biedermann sikerkönyvéről
Sokszor érzed azt, hogy mindenki jobb nálad? Ez a könyv segít az imposztorszindrómával!

Sokszor érzed azt, hogy mindenki jobb nálad? Ez a könyv segít az imposztorszindrómával!

Jess Henley könyve segít, hogy helyreállítsd az önbizalmadat!