John Scalzi: Szabados Áginak nem kell bocsánatot kérnie tőlem

John Scalzi: Szabados Áginak nem kell bocsánatot kérnie tőlem

Az idei Budapest Nagydíjas szerző a Whatever című blogján reagált a Könyvfesztiválon őt laudáló Szabados Ágit a médiában ért kritikákra.

Fotó: Valuska Gábor

vn | 2023. október 03. |

Mint azt korábban megírtuk, a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál szeptember 28-i megnyitóján Nagy Ervin és Szabados Ági feladata volt, hogy a rangos esemény megnyitóinak hagyományos elemeként méltassa a rendezvény díszvendégét. Ez alkalommal azonban, ahogy beszámolónkban is írtuk: „Szabados Ági saját magát és a NIOK-ot laudálta: előbb önmagáról mesélt, majd a NIOK-ot promózta, aztán az olvasás értékét részletezte a Könyvfesztivál közönségének, körülbelül két mondatban megemlítette Scalzit, és végül egy olyan olvasói üzenettel zárta a beszédet, ami őt és a NIOK-ot dicsérte.”

John Scalzi alázatával és a jövőbe mutató hüvelykujjal nyitott az idei Könyvfesztivál
John Scalzi alázatával és a jövőbe mutató hüvelykujjal nyitott az idei Könyvfesztivál

Mi köze lehet a hüvelykujjunknak a sci-fihez és a fiatal generációhoz, milyen a rém kellemetlen laudáció, és mit jelent spekulatív irodalmi nagykövetnek lenni? A Könyvfesztivál megnyitóján jártunk.

Tovább olvasok

A médiában és a közösségi oldalakon többen kritikát fogalmaztak meg a Nincs időm olvasni kihívás alapítójának beszédével kapcsolatban. Amint a Blikk kiszúrta, Szabados Ági a közösségi oldalán reagált, és a következőket fogalmazta meg:

„Némelyek szerint kissé elragadtattam magam a laudációban, és túl sokat beszéltem a NIOK-ról.

Remélem ezzel nem bántottam meg senkit, szerencsére a szerzőt biztosan nem. Nézzétek el nekem, hiszen minden napom a NIOK-ról és az olvasás népszerűsítéséről szól”.

Azt, hogy John Scalzi (a vele készült interjúnkat ITT olvashatjátok) tényleg nem vette rossz néven a Libertine könyvesbolt tulajdonosának „bevezető beszédét”, arról a huszonöt éve vezetett blogján, a Whateveren posztolt.

Miután Oprah Winfrey vagy Reese Witherspoon könyvklubjához hasonlítja a NIOK-ot, kifejti, hogy Szabados Áginak az olvasás fontosságával kapcsolatban megfogalmazott, ellentmondást nem tűrő gondolataival természetesen teljes mértékben egyetért. Azzal pedig – folytatja Scalzi ‒, hogy az olvasóklubja szeptemberi olvasmányának a Vének háborúja című kötetét választotta, még a Könyvfesztiválra való érkezése előtt megismertette őt és a műveit számos olyan olvasóval,

akik egyébként talán soha nem találkoztak volna a regényeivel.

Minket, magyar olvasókat Scalzi azzal szólít meg, hogy ne vegyünk magunkra olyan terhet, amit ő maga nem visel, aztán nyomatékosítja: „Ismétlem, semmi kivetnivalót nem találtam a megnyitó ünnepség közönségének tett megjegyzéseiben”.

Forrás: Whatever

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

John Scalzi: Miért akarna bármi az emberhez hasonlóvá válni?

Miért vesz valaki templomot magának? Segít-e az alkotói válságban a zenélés? Hogyan reagálnának az emberek, ha tényleg megjelenne az igazi mesterséges intelligencia? John Scalzival, a Könyvfesztivál díszvendégével beszélgettünk. Interjú.

...

John Scalzi lesz az idei Könyvfesztivál díszvendége

Az immáron 28. alkalommal megrendezésre kerülő Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál a nemzetközi könyves világ jegyzett eseménye, a térség meghatározó szakmai és kulturális fóruma. Az idei könyves találkozóra szeptember 28. és október 1. között kerül sor a Millenárison, az esemény díszvendég országaként Hollandiát köszönthetjük.
...

John Scalzi nem szégyelli, hogy science-fictiont ír

Spiró György: Hungária és Magyarország nem azonos

Spiró György: Hungária és Magyarország nem azonos

Hallgassátok meg az íróval készített podcastünket!

Szerzőink

chk
chk

Így dolgozott kémregényein John le Carré, aki maga is kém volt

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

200 éve sokkal több női író volt, aztán jöttek a férfiak