Korábbi cikkünkben már írtunk John le Carré népszerű kémregény-sorozatának folytatásáról: a 2020-ban elhunyt szerző fia, a Nick Harkaway álnéven író Nicholas Cornwell ugyanis úgy döntött, nem hagyja feledésbe merülni az édesapja által teremtett világot. A tavaly megjelent Karla's Choice (kb. Karla választása) sikere után máris újabb részen dolgozik.
Meglepően sikeres
Le Carré legendás karakterét már nem nagyon kell bemutatni az olvasóknak. George Smiley a James Bond-féle kémek antitézise: csendes, udvarias figura, akit a vásznon olyan színészek alakítottak, mint Alec Guinness vagy Gary Oldman.
Legútóbb szándékosan nem vettem tudomást róla, mekkora nyomás van rajtam” – nyilatkozta az 52 éves Harkaway az örökségről.
Megjegyezte, hogy a kritikákat olvasva az volt az érzése, hogy előzetesen senki nem gondolta volna, hogy a könyvek valóban méltó folytatásai lesznek a sorozatnak, de sikerült meglepnie a szkeptikusokat is. Hozzátette ugyanakkor, hogy természetesen a kételkedés jogos, hiszen a feladat tényleg embert próbáló.
Hogyan tovább?
A következő regény címe The Taper Man lesz, ami pedig a cselekményt illeti: George Smiley első amerikai küldetésére indul, hogy egy régi kommunista hálózat után nyomozzon. A történet 1965-ben játszódik, másfél évvel az előző kötet után, hátterében a vietnámi háborúval és a polgárjogi mozgalommal.
A szerző hangsúlyozta, hogy ez a korszak távolról sem volt csupa béke és szeretet.
Komoly terrorcselekmények és hatalmas, viharos változások évtizedéről beszélünk. George Smiley „nem az a fickó, aki felbukkan egy Beatles-koncerten” – vallja Harkaway, aki a Bond-filmek csillogásával szemben a 60-as évek árnyoldalait igyekszik majd megmutatni.
Fotók: Wikipédia
(Express)