Addig nem léphetsz ki egy japán kávéházból, amíg be nem fejezted a kéziratod

Addig nem léphetsz ki egy japán kávéházból, amíg be nem fejezted a kéziratod

ro | 2022. április 14. |

Egy tokiói kávéház úgy döntött, hogy valós segítséget nyújt az íróknak abban, hogy tartani tudják magukat kitűzött céljaikhoz vagy épp a szigorú határidőkhöz. A Kéziratíró Kávéház addig ugyanis nem engedi kilépni a vendégeit, amíg azok nem írták meg a napi penzumot. Sőt, mi több: eleve csak és kizárólag olyan író vendégek látogathatják, akik határidővel rendelkeznek.

A szabályok a következők:

  • Belépéskor meg kell adni a recepciós pultnál, hogy hány szót szándékozik a vendég leírni és mi a határideje a kéziratnak.
  • A kávéház vezetője minden órában rákérdez, hogy áll a kézirat.
  • A vendég addig nem hagyhatja el a kávéházat, amíg nem ér az írás végére.

-

A lazsálást mindenesetre érdemes alaposan meggondolni, mivel a kávézó óradíjat számol fel, így ha valaki éppen nincs a produktivitása csúcsán, ugyanúgy fizetnie kell, mint annak, aki a tervek szerint halad a munkával. Az intézmény nemcsak az írókat, költőket vagy épp műfordítókat látja szívesen, hanem bármely olyan foglalkozás művelőit, akiknek a munkája kötődik az íráshoz. Különböző csomagok közül lehet választani, így aki az S-es opció mellett dönt, azt a személyzet intenzívebben fogja ellenőrizni, míg az M-eseknek nem fognak olyan szigorúan a körmére nézni.

További képekért érdemes felkeresni a kávézó honlapját.

Forrás: Grapee

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Egy programozónak sikerült megfejtenie Charles Dickens gyorsírását

Megoldódott a 160 éves rejtély, egy programozónak sikerült megfejtenie Charles Dickens gyorsírásának titkát.

...

Részmunkaidős állását hagyta ott az írásért a friss Costa-nyertes

A hagyományoknak megfelelően öt kategóriában hirdettek győztest a Costa-díj döntnökei. Közülük kerül majd ki a Costa Év Könyve nyertese.

...

A kávéházak világába vezet a Frici& Aranka - itt az előzetes!

A filmben fontos szerepet kapnak az olyan legendás helyek, mint a New York, a Centrál és a Hadik.

KÖNYVHÉT
...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!

...

Értelmiségi pokoljárás Péterfy Gergellyel – Dante, a digó és a pesti svihák / Flair #12

Péterfy Gergely megírta Digó című regényét egy kiégett értelmiségiről, aki megjárja a poklot. Podcast.

...

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

Mihez kezd egy generáció, ha a szülőktől örökölt értékeket nem érzik magukénak? Hallgasd a Flairt!

...

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcast pörög tovább: hallgassátok meg beszélgetésünket Vajna Ádám költővel!

Olvass!
...

„A rések közé minden puha jóság és minden harsogó / gonosztett helyet présel önmagának” – Olvass bele Nagy Lea verseskötetébe!

Lehet szép a pusztulás? Nagy Lea verseskötetéből kiderül!

...

Milyen lenne a világ, ha tinédzserek vezetnék? Olvass bele a Lázadó ifjúság című thrillerbe!

Semmi nem lehet nehezebb, mint tinédzsernek lenni ebben a világban.

...

Miért imádjuk gyűjteni a könyveket, ha mégsincs időnk elolvasni őket? – Olvass bele a cundoku jelenséget feltáró könyvbe!

Ne legyen bűntudatod, mert imádod gyűjteni a könyveket. A japánoknak erre külön elnevezésük is van. Olvass bele!

Hírek
...

Ben Lerner „vicces és időszerű” regénye nyerte 2026-ban az Orwell-díjat

...

A trailer alapján még Jane Austen is megirigyelné az Értelem és érzelem új adaptációját

...

Lovasi András a zenészeknek adja a Kossuth-díját

...

Philippe Sands rangos német díjban részesült

...

Fosse, Cărtărescu és mások – XIV. Leó pápa írókat fogadott a Vatikánban

...

Filmet kap A varázslatos iskolabusz – már Miss Mitzi is megvan!