A Hitel Kiadó megalapításával bővül a Libri Csoport

Bővül a hazai irodalmi szcéna, a Libri Cégcsoport égisze alatt megalakult a Hitel Kiadó. A könyvkiadás mellett a Hitel folyóirat szellemiségének továbbörökítését és a lap működtetését is magára vállalja a kiadó. 

sa | 2023. december 08. |

A Hitel Kiadó a könyvkiadás mellett a Hitel folyóirat szellemiségét megőrizve, hagyományait továbbörökítve felel a lap működtetéséért is a jövőben. 

A nagy múltú kiadvány története egészen a nyolcvanas évekig nyúlik vissza, amikor olyan neves művészek, mint Csoóri Sándor és Illyés Gyula létrehoztak egy a pártirányítástól független, írók által szerkesztett fórumot. A Hitel folyóirat egykori szerkesztői között találjuk Lázár Ervint, Döbrentei Kornélt vagy Ágh Istvánt. 

A Hitel Kiadó ezt a szellemi kiindulópontot alapul véve kezdte meg működését Kárpáti Gábor Csaba vezetésével, aki 25 éve dolgozik a könyves szakmában, 17 évig saját tulajdonú független kiadóját irányította és 8 évig a Helikon Kiadó munkatársa volt. 

A Hitel Kiadó bemutatkozó kötete a napokban megjelent Fényből és sárból című könyv, amelyet három év utazás, beszélgetés és kutatómunka után írt meg a József Attila-díjas Csender Levente. A könyv a kiadó közlése szerint az eddigi legátfogóbb életrajz Böjte Csabáról és a dévai Szent Ferenc Alapítvány elmúlt 30 évéről. A kötet bemutatója december 12-én lesz a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola Dísztermében (további információk itt).

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Libri Csoport 98,41 százalékos tulajdonosa lett az MCC

A tranzakcióval az eddigi közvetett kisebbségi tulajdonos MCC válik a hazai könyvkereskedelmi és -kiadói piac meghatározó szereplőjének 98,41 százalékos tulajdonosává, írja az MTI.

...

Napi 20 perc olvasásért indít 30 napos programot a Libri

A Libri június 7-én induló, bármikor elkezdhető olvasásnépszerűsítő programjában is az olvasás pozitív élettani hatásaira helyezi hangsúlyt. 20 perc könyvklub elnevezésű kezdeményezésük keretében 30 napon keresztül napi legalább 20 perc olvasnivalót biztosítanak a közönségnek.

...

Idén nem adják át a Libri irodalmi díjakat

Több olyan programot terveznek, ami a kortárs irodalom mellett más műfajokkal is megismerteti a kultúra iránt érdeklődőket. 

Brontë-szakértő: Az Üvöltő szelek soha nem volt romantikus regény

Brontë-szakértő: Az Üvöltő szelek soha nem volt romantikus regény

Miért lehetetlen megfilmesíteni, és hol értik félre a rendezők?

Szerzőink

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

A szépséget kereste, de csak a sósavval leöntött anyja arca nézett vissza rá

Borbély Zsuzsa
Borbély Zsuzsa

Frankensteintől Krusovszky Dénes regényéig – 9 színházi adaptáció, amit ne hagyj ki az év elején!

Kiemeltek
...

„Sokszor látom Adyt és Esterházyt a Három Hollóban beszélgetni” – a német irodalomtörténész, aki felpezsdítette a kávéházi életet

Hogyan szeretett bele Wilhelm Droste a magyar irodalomba? Interjú.

...

Nényei Pál: József Attila minden versében eljut a leglényegesebb kérdésig

Hogyan befolyásolja a József Attiláról kialakult képet a pszichológia vagy a politika?

...

Barnás Ferenc: Az önfeledt állapotról idővel kiderül, hogy hazugság

A szerzővel Valuska László beszélgetett idegenségérzésről, óceáni szigetvilágról és a szorongások feloldhatatlanságáról. Podcast. 

2025 LEGJOBB KÖNYVEI
...

2025 legjobb könyvei 10-1.

...

2025 legjobb könyvei 20-11.

...

2025 legjobb könyvei 30-21.