Illusztrációs díjat nyert Herbszt László

Joseph Binder-díjat nyert Herbszt László az Ők is boldogan éltek című antológia illusztrációiért.

ro | 2020. november 13. |

A Joseph Binder-díjat a designaustria szervezi, ám ez egy nemzetközi díj, amely a grafikai designt és az illusztrációs munkákat értékeli. A beérkezett több mint ezer pályaműből hatvan alkotás került a szűkített listákra – a zsűri több kategóriában osztott díjakat –, és ezek közül választották ki a végső győzteseket.

Magyar szempontból a legizgalmasabb, hogy könyvillusztráció kategóriában díjat nyert Herbszt László az Ők is boldogan éltek című kötetért. Az antológiában 13+1 neves kortárs író folytat olyan jól ismert történeteket, mint a Ludas Matyi vagy a János vitéz; a könyv tavaly a Cser Kiadó gondozásában jelent meg. Az eredményhirdetést ITT lehet megnézni, a magyar bejelentés a 31. perc után kezdődik.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Illusztrációs adatbázist épít a HUBBY

Közös adatbázist épít a Magyar Gyerekkönyv Fórum (HUBBY), amibe hazai illusztrátorok jelentkezését várják.

...

Illusztrációkat bocsát licitre a Cser Kiadó

...

Új illusztrációkkal jelent meg A Hobbit

Jemima Catlin rajzaival jelent meg újra Tolkien klasszikusa - akinek még nem volt a kezében, az egy videó segítségével most belekukkanthat.

„Semmilyen sikerre nem számítottam” – 100 éve született Harper Lee, az amerikai irodalom szenzációja

„Semmilyen sikerre nem számítottam” – 100 éve született Harper Lee, az amerikai irodalom szenzációja

100 éve született a Ne bántsátok a feketerigót! szerzője. Ezzel a portréval emlékezünk az életművére. 

Szerzőink

chk
chk

Nem hagyta, hogy Auschwitz tönkretegye a napját: Edith Eva Egerre emlékezünk

Chilembu Krisztina
Chilembu Krisztina

Milyen egy magyar arisztokrata család hanyatlása egy fiatal svájci író szemével? - Nelio Biedermann sikerkönyvéről

Hírek
...

Anne Hathaway és Dakota Johnson a képernyőn: megérkezett az új Colleen Hoover-adaptáció előzetese!

...

Díszdoktori címet kap Krasznahorkai László a Szegedi Tudományegyetemtől

...

Sodró Eliza és Martinkovics Máté kapta az idei Janikovszky Éva-díjat

...

Meghalt Edith Eva Eger

...

Bodor Ádám kapja a Hummel & Prae Irodalmi Díjat 2026-ban

...

Két koncert erejéig visszatér a Heaven Street Seven

Kiemeltek
...

Foglalkozásából adódóan szemlélődő, befogadó, observer. Néz, lát, figyel. És megírja - 5 könyv a 75 éves Kukorelly Endre életművéből

Ma ünnepli születésnapját 75. Kukorelly Endre. Ennek alkalmából 5 könyvet ajánlunk az életművéből!

...

Milyen egy magyar arisztokrata család hanyatlása egy fiatal svájci író szemével? - Nelio Biedermann sikerkönyvéről

Vajon meg lehet-e írni több mint fél évszázad – és három generáció – történetét kevesebb mint 300 oldalon? A Lázár a hét könyve.

...

Szűcs Krisztián: Ma már nem tudnék olyan dalszöveget írni, mint a Dél-Amerika

Az egykori Heaven Street Seven frontembere könyvet írt – interjú.