Hírek újdonság 2019

Ezeket a könyveket (is) fogjuk olvasni 2019 első felében – 2.

.konyvesblog. | 2019. február 01. |

A külföldi könyvek után jöjjenek a magyar szerzők könyvei: utánanéztük és a teljesség igénye nélkül összegyűjtöttük, hogy milyen kötetekre lehet számítani 2019 első felében – ez természetesen csak a jéghegy csúcsa, de az olvasáshoz jó kiindulási alap lehet. Grecsó, Péterfy, Peer csak néhány név az új kötettel jelentkezők közül, mely újdonságok között lesz antológia és rengeteg vers is.

Nyolc év után idén új kötete jelenik meg Bodor Ádámnak (Sehol), de új regénnyel jelentkezik Grecsó Krisztián is (Vera - a kötet borítójáról bővebben ITT olvashattok), Spiró György pedig ismét a szatírához fordul (Egyéni javaslat) (Magvető). Új regénye jelenik meg a 2017-es Margó-díj döntőjébe jutott Gyurkovics Tamásnak (Migrén. Egy bűntudat története), és izgalmasnak ígérkezik Péterfy Gergely új regénye is (A golyó, amely megölte Puskint) (Kalligram). Új kötete lesz Vámos Miklósnak (Az isten szerelmére), Pál Dániel Levente pedig folytatja nyolcadik kerületi történeteit (Egy ember nyolcadik kerülete) (Athenaeum).

Benedek Szabolcsnak Vörös, mint a vér címmel jelenik meg regénye: A fiumei cápa és a Kádár hét napja szerzőjének új könyve ezúttal a Tanácsköztársaság idején játszódik (Helikon). Korábban már beleolvashattatok a Párhuzamos univerzumok című antológiába (Atheneaum), melynek szerzői a Star Wars, a Star Trek, a Harry Potter-széria, a Deadpool, a Kapcsolat vagy a Trónok harca mellett számos további népszerű sci-fi, horror, fantasy és disztópia tudományos szempontú elemzésére vállalkoznak. A tornádó oldalszele című szubjektív válságtörténeti kötetben Király Júlia, a jegybank korábbi alelnöke elemzi majd a tíz évvel ezelőtti gazdasági krízist és annak utóhatásait (Park). A közelmúltban elhunyt fotóművésznek, Hermann Ildinek Hiányzó történetek címmel jelenik meg posztumusz kötete, melynek alapját az Indexen megjelent tízrészes cikksorozat képezi, további történetekkel kiegészítve (Scolar).

a_hetedik_nap_a_papae.jpgKisesszé-kötete jelenik meg a Jelenkornál Nádas Péternek (A szabadság tréningjei), új regénye lesz Ungváry Rudolfnak (Balatoni nyaraló), és izgalmasnak ígérkezik a kiadó Kolozsvár-antológiája is. A hetedik nap a papáé lesz a címe Pungor András új kötetének, amely a vélt vagy valós boldogság kimerevített pillanatait villantja fel – a zuhanás előtt. A kötet a Scolar LIVE-sorozatban jelenik meg, akárcsak Olty Péter Heteró közegben című verseskötete.

A tavasz hagyományosan a verseké: kötete jelenik meg Falcsik Marinak, Szabó Imola Juliannának, Kerber Balázsnak és Dékány Dávidnak, és új verseskötettel jelentkezik majd Peer Krisztián is (Jelenkor). A Magvető Időmérték-sorozatában Várady Szabolcsnak (De mennyire) és G. István Lászlónak (Földabrosz) jelenik meg kötete, de idén tavasszal jelennek meg Balla Zsófia összegyűjtött versei, illetve egy kötet Markó Bélától (Amit az ördög jóváhagy) (Kalligram).

Nádasdy Ádám Dante és Shakespeare korszerű fordításai után Katona József Bánk bánját „fordítja” magyarról magyarra. Évtizedek óta most először jelenik meg a maga teljességében Szerb Antal legtöbbet forgatott műve, A magyar irodalom története, és átdolgozott kiadásban megjelenik Havasréti József Szerb Antalról írt monográfiája is (Magvető).

Szabó Magda teljes életművének kiadása után sorban megjelennek férje, Szobotka Tibor művei: regényei közül eddig kettő olvasható (Menyasszonyok, vőlegények, Megbízható úriember), februárban pedig Bánom is én címmel napvilágot lát az író 1953-61 között vezetett naplója (Jaffa).

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél