Családi tragédiájáról írt a Bridgerton-regények szerzője

Családi tragédiájáról írt a Bridgerton-regények szerzője

ro | 2021. július 09. |

Julia Quinn a Facebookon írt arról, hogy egy közúti balesetben elveszítette az édesapját és a nővérét. Mindkét családtagja kreatív alkotó volt: a nővérével, Violet Charlesszal épp egy közös projekt végére értek, egy olyan képregényalbumot írtak, amelyet az édesapjuknak akartak ajánlani. Bár már nem lesz meglepetés, de Quinn azt írja, szeretné azt gondolni, hogy az édesapja sejtette, mire készülnek a testvérével, hiszen nagyon jól ismerte őket.

Az édesapa, Steve Cotler, ugyancsak író volt, és főleg a kiskamaszoknak szánt Cheesie Mack-sorozatáról volt ismert. Cotler egyedülálló figura volt - pályafutása során volt cipőbolti eladó éppúgy, mint hollywoodi forgatókönyvíró - és Quinn felidézett egy esetet, amikor főiskolás korában az apja egyszer meglátogatta, és elmentek együtt bulizni. Quinn addig nagyon cikinek érezte az apját, és azon az estén is volt egy pont, amikor az apja nagy lelkesedéssel (ami abszolút rá vallott), a maga sajátosan béna módján táncolni kezdett (ami szintén jellemző volt rá). Quinn egyszer csak észrevette, hogy néhány fiatal vihogva az apjára mutogat, és arra gondolt: "Csak SZERETNÉTEK, ha a ti apátok így táncolna". Ezek után mindig borzasztóan büszke volt az apjára, és arra, hogy sosem hagyta, hogy a kínos helyzetektől való félelme uralja a cselekedeteit.

Julia Quinn A herceg és én című regénye eredetileg 2000-ben jelent meg, ebből és a folytatásokból forgatták aztán a netflixes Bridgerton-sorozatot. Már zajlik a második évad forgatása, a hatodik kötetbe pedig ITT tudtok beleolvasni.

Forrás: NPR

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Bridgerton család – Francesca története

Év végén mutatta be a Netflix Julia Quinn A herceg és én című könyvének adaptációjából készült Bridgerton család című sorozat első évadát. Az itthon is nagy sikert arató történet a streaming szolgáltató közleménye szerint 63 millió háztartásba jutott el január elejéig. Már készül a folytatás, a jó hír pedig az, hogy a következő évadig akár el is lehet olvasni a teljes sorozatot. Mutatunk belőle egy részletet!

...

Egy baleset minden érintett számára sorsfordító esemény

Kiss Tibor Noé új regényének középpontjában egy baleset áll, amely négy ember életét változtatja meg. Olvass bele!

...

Bookline top 50: Orvos-Tóth Noémi, Robert Galbraith és Matthew McConaughey az élmezőnyben

A Bookline áprilisi toplistájának első helyén, mint azt már lassan megszokjuk, Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors című könyve áll, a második helyen Robert Galbraith Zavaros vér című regénye szerepel, a dobogó harmadik helyét pedig Matthew McConaughey szerezte meg Zöldlámpa című írásával.

 

SZÓRAKOZÁS
...

Matt Damont még az istenek sem állíthatják meg: itt az Odüsszeia új előzetese!

A Matt Damon alakította főszereplő hazafele igyekszik, miközben Robert Pattinson pályázik a helyére. Odüsszeia-előzetes!

...

Hollywoodi film készül a Tótékból

De vajon jobb lesz mint a klasszikus? 

...

Anne Hathaway és Dakota Johnson a képernyőn: megérkezett az új Colleen Hoover-adaptáció előzetese!

Megérkezett a Verity első előzetese, amely jóval több véres jelenetet ígér, mint a korábbi Colleen Hoover-adaptációk.

Hírek
...

Kijött az Elefánt új dala, amit Szabó T. Anna inspirált

...

David Attenborough kedvéért még a Lego is megváltoztatta a szabályait

...

Krasznahorkai László visszatér

...

„Úgy gondoltam, hogy csendben fogok ünnepelni” – David Attenborough hálásan köszöni a születésnapi köszöntéseket

...

Az elmúlt évben kétszer annyi nonfiction könyvet tiltottak be Amerikában

...

Han Kang regénye a legjobb a Nemzetközi Booker-díj történetében

A kék zónák titka: mit csinálnak másképp azok, akik 100 évig élnek?

A kék zónák titka: mit csinálnak másképp azok, akik 100 évig élnek?

A 100 vagy annál több évig élő emberek tapasztalata és életmódja fontos alapigazságokat közvetíthet számunkra.

Szerzőink

Kovács Viktor és Kovács Dominik
Kovács Viktor és Kovács Dominik

Kovács Dominik és Kovács Viktor: Szegény ördögök 

Széles-Horváth Anna
Széles-Horváth Anna

100 éves David Attenborough, aki a természetnek adta a főszerepet

Olvass!
...

Száguldó autók, különc versenyzők és egy balkáni kaland – részlet Fehér Béla utolsó regényéből

Te képes vagy tartani az iramot? Olvass bele Fehér Béla Balkán nagyoperett című regényébe!

...

Markovics Botond új sci-fijében az emberiség egy bolygó méretű idegen testben keresi a boldogulás útját

Te meddig merészkednél egy idegen lény testének belsejébe? Olvass bele Markovics Botond új sci-fi regénybe!

...

Shakespeare felesége ma gendersemleges és poliamor lenne? – Olvass bele Patricia Lockwood regényébe!

Patricia Lockwood a fiatal amerikai irodalom egyik legprovokatívabb hangja. Mutatunk egy részletet a regényéből.