Megszólalt Stephen King Trump győzelméről

Megszólalt Stephen King Trump győzelméről

Bár nem nevezte meg Trumpot, egyértelmű, hogy kire utalhatott.

Szabolcsi Alexander | 2024. november 07. |

Donald Trump, a republikánusok elnökjelöltje nyerte az amerikai elnökválasztást, ezzel ő lett az Egyesült Államok 47. megválasztott elnöke. Trump visszatérésére sorra reagáltak a hírességek és ismert személyek, köztük az egyik legolvasottabb amerikai író, Stephen King is.

Bár az X-en közzétett posztban nem nevesíti az újonnan megválasztott elnököt, a bejegyzés időzítése egyértelmű jel arra, hogy mire utalhat.

King posztjának magyar fordítása valahogy így hangzik: „Az olyan boltok ajtaján, amik szép, de törékeny tárgyakat árulnak, mindig van egy felirat: MINDENT A SZEMNEK, SEMMIT A KÉZNEK, DE HA ELTÖRIK, MÁR ELADTUK. Ugyanígy van ez a demokráciával.”

A posztot közel 3 millióan látták, legalább 75 ezren lájkolták. King a választási kampány alatt rendszeresen szavazásra buzdította követőit. Szerinte a demokrácia egyetlen esélye Kamala Harris megválasztása lett volna. 

Nyitókép: Stephen King a torontói filmfesztiválon - Fotó: Kevin Payravi

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Melania Trump támogatja az abortuszhoz való jogot a készülő memoárjában

Donald Trump feleségének Melania című memoárja jövő héten jelenik meg az Egyesült Államokban. Ebből egyebek mellett kiderül, Melania Trump mit gondol fontos közéleti-politikai kérdésekről, például a nők abortuszhoz való jogáról.

...

Úgy tűnik, Donald Trump nem olvasta a felesége, Melania memoárját

Ettől függetlenül Donald Trump volt elnök mindenkinek ajánlja, mert „nagyszerű”.

...

Donald Trump felesége is beszáll a Trump család memoárbulijába

Ősszel jelenik meg Donald Trump feleségének Melania című memoárja, ami az egykori first lady irodája szerint erőteljes és inspiráló történet Melania Trumpról.

Hírek
...

Képes egy növény kommunikálni? – Zoë Schlanger új könyvéből kiderül

...

A háború pokla nyomot hagyott Tolkienben

...

J. K. Rowling ünnepli, hogy a hazájában a transz nők jogilag többé nem nők

...

Pszichológiai könyvet olvasnál? 5 tipp, hogy jól válassz!

...

Felemelő videón, ahogy 300 ember élőláncot alkot, hogy egy könyvesboltnak segítsen

...

Az Amerikai Pszichó rendezője nem érti, hogyan lett egy meleg alkotó szatírájából hipermaszkulin férfiasság

Meghalt Ferenc pápa, aki Dosztojevszkijt és A Gyűrűk Urát is szerette

Meghalt Ferenc pápa, aki Dosztojevszkijt és A Gyűrűk Urát is szerette

Meghalt Ferenc pápa, akinek egyszerűsége és emberszeretete még a nem hívőket is inspirálta. Szenvedélyes olvasó volt, aki az irodalmat a mindennapjai és a hivatása szerves részének tekintette.

Szerzőink

Tasi Annabella
Tasi Annabella

Selyem Zsuzsa: Romániát mindenki Drakulával azonosítja – hadd maxoljuk ki orrvérzésig

Borbély Zsuzsa
Borbély Zsuzsa

Özvegye valósította meg Dargay Attila álmát – a Csongor és Tünde rajzfilm alkotóival beszélgettünk

Kiemeltek
...

Hol rontottuk el? 3 könyv, ha foglalkoztat a Föld jövője

A Zöld könyv podcast könyvajánlója.

...

5 kihagyhatatlan könyv Mario Vargas Llosa életművéből

Meghalt Mario Vargas Llosa, a latin-amerikai irodalom világhírű szerzője. Mutatunk 5 könyvet tőle.

...

„Az elég jó utolsó mondat volna, hogy a mindiget javítom örökkére” – Esterházy Péter ma lenne 75 éves

Esterházy Péter a kortárs magyar irodalom egyik legkiemelkedőbb alkotója, a magyar posztmodern meghatározó alkotója. És ma lenne 75 éves. Portré.