Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Mit gondolt egy 19. századi amerikai filozófus az agyrohasztó tartalmakról?
Henry David Thoreau már 1854-ben használta a „brain rot” kifejezést, a jelentése pedig szitne ugyanaz, ahogy ma használjuk.
Peter Wohlleben új könyvében megtanít beszélni a fák és az erdő nyelvén – Olvass bele!
Honnan tudjuk, hogy egy fa az erdőben vagy a kertünkben „szomjas” vagy „napszúrást” kapott? Mitől vastagszik meg a törzs egy része palack formájúra? Olvass bele Peter Wohlleben könyvébe!
Az Európai Bizottság módosítaná a farkasok védettségi státuszát, a WWF szerint nem tudományos alapon
Az Európai Bizottság a farkasok nemzetközi státuszát szigorúan védettről védettre módosítaná a megnövekedett populációkra vonatkozó új adatok alapján - közölte szerdán a brüsszeli testület. A WWF Magyarország elutasítja a javaslatot. Könyvek hírek mellé.
A hagyománytisztelet egy iszonyú gyorsan változó világban öngyilkos stratégia
Az ember vége, a természet esélye című új könyve apropóján Jordán Ferencet népességcsökkentésről, az ember rendmániájáról, visszavadításról, hibás fókuszról és a kötet zavarba ejtő címéről is kérdeztük. Interjú.
Kleinheincz Csilla: El kell fogadnunk, hogy kapcsolatban vagyunk a természet minden részével
Kleinheincz Csilla Alvilági szövedék című regényét a 2023-as tavaszi Margó Irodalmi fesztiválon mutatták be, a szerzőt Lipka Bori kérdezte. A beszélgetést most teljes egészében meghallgathatod.
A Föld egyharmadát természetvédelmi területté nyilvánítaná az ENSZ
Az ENSZ hétfőn környezetvédelmi javaslatokat tett közzé, amelyek lényege, hogy a Föld legalább egyharmadát természetvédelmi intézkedések hatálya alá helyeznék – írta a Reuters. Környezetvédők szerint még ez sem lesz elég. Könyvek hírek mellé.
David Attenborough elmeséli, mi történt a természettel, míg mi karanténban ültünk
Kedvenc természetudósunk ismét arra figyelmeztet, hogy a természet egyébként milyen jól ellenne nélkülünk.