Keresés

Keresési találatok „” Kifejezésre

Ai Weiwei a kínai kommunisták miatt műalkotássá vált

Ai Weiwei a kínai kommunisták miatt műalkotássá vált

Pár hét különbséggel láttuk Ai Weiwei kiállítását az Albertinában, majd olvastuk az 1000 év öröm és bánat című sokkoló és nagyszerű önéletrajzot. Rengeteg kép egy memoárhoz.

Párisban járt az Ősz [vasárnapi liezon]

Párisban járt az Ősz [vasárnapi liezon]

„Züm, züm: röpködtek végig az uton / Tréfás falevelek." Ady Endre és a vele kortárs magyar festők Párizsa a vasárnapi liezonban.

Könyv lesz a világjárvány legjobb művészeti kihívásából

Könyv lesz a világjárvány legjobb művészeti kihívásából

A járvány egy csomó érdekes kihívást hozott, de nekem személyes kedvencem volt az ún. Getty Challenge: a Getty gyűjteményéből lehetett választani egy festményt, amit otthoni karanténkörülmények között lehetett újraalkotni. A feladat egyszerűnek tűnt: válassz egy műtárgyat, keress három dolgot a lakásban, amelyekkel újraalkotod a képet. A virálissá váló kihívás a pandémia első szakaszában óriási sikert aratott, hiszen játékosan és kreatívan lehetett némi időt eltölteni a művészettel. Állítólag 100 ezren vettek részt a kihívásban, ezért a múzeum úgy döntött, hogy könyvben adja ki a legjobbakat Off the Walls: Inspired Re-Creations of Iconic Artworks címmel, a bevételt jótékony célra ajánlja fel az Artist Relief számára. Így lesz tök hasznos egy egyszerű virális marketingkampány. Mutatjuk a kedvenceinket, vagyis még annál is többet.
Fenyvesi Orsolya: Homokórázás [Egy kiállítás képe]

Fenyvesi Orsolya: Homokórázás [Egy kiállítás képe]

Egy kép, egy befogadó, aki történetesen író. A műalkotás hat, inspirál, beindít vagyis nem hagy nyugodni. A Ludwig Múzeum és a Könyves Magazin folytatja Egy kiállítás képe című sorozatát, amelyben az írók és költők egy-egy műalkotást kapnak meglepetésszerűen, mert kíváncsiak vagyunk, mit hoznak ki belőlük a képek. Milyen kapcsolat alakul ki kép és nyelv között? El lehet mesélni, mit látnak a befogadók a műveken? Fenyvesi Orsolya írása Gémes Péter Homokóra című műve alapján készült. A sorozat a Ludwig Múzeum Időgép című kiállításához kapcsolódik.

Cserna-Szabó András: Holttest és tükör [Egy kiállítás képe]

Cserna-Szabó András: Holttest és tükör [Egy kiállítás képe]

Egy kép, egy befogadó, aki történetesen író. A műalkotás hat, inspirál, beindít vagyis nem hagy nyugodni. A Ludwig Múzeum és a Könyves Magazin folytatja Egy kiállítás képe című sorozatát, amelyben az írók és költők egy-egy műalkotást kapnak meglepetésszerűen, mert kíváncsiak vagyunk, mit hoznak ki belőlük a képek. Milyen kapcsolat alakul ki kép és nyelv között? El lehet mesélni, mit látnak a befogadók a műveken? Cserna-Szabó András írása Johns Jasper Holttest és tükör című műve alapján készült. A sorozat a Ludwig Múzeum Időgép című kiállításához kapcsolódik.

Barnás Ferenc: Az üresség vonalai [Egy kiállítás képe]

Barnás Ferenc: Az üresség vonalai [Egy kiállítás képe]

Egy kép, egy befogadó, aki történetesen író. A műalkotás hat, inspirál, beindít vagyis nem hagy nyugodni. A Ludwig Múzeum és a Könyves Magazin folytatja Egy kiállítás képe című sorozatát, amelyben az írók és költők egy-egy műalkotást kapnak meglepetésszerűen, mert kíváncsiak vagyunk, mit hoznak ki belőlük a képek. Milyen kapcsolat alakul ki kép és nyelv között? El lehet mesélni, mit látnak a befogadók a műveken? Barnás Ferenc írása Szíj Kamilla: Cím nélkül műve alapján. A sorozat a Ludwig Múzeum Időgép című kiállításához kapcsolódik.

Szívünk rajta: a Műértő lett a hónap könyve

Szívünk rajta: a Műértő lett a hónap könyve

A Szívünk rajta havonta mutatja be azokat a gyerek- és ifjúsági könyveket, melyeket a program független zsűrije a legkiemelkedőbbeknek talál. Ebben a hónapban a Műértő lett a kiemelt kötet.

Marina Abramovic minden sebezhetősége művészetté válik

Marina Abramovic minden sebezhetősége művészetté válik

Belgrádban a kortárs művészeti múzeumban még látható Marina Abramovic 50 éves pályafutását összegző retrospektív kiállítás. Abramovic Belgrádban tanult, itt voltak az első performanszai, utoljára 44 éve mutatták be munkáit a városban. A két kiállítás között a világ legizgalmasabb performanszművésze lett, aki projektjeivel nemcsak a saját testi és lelki határait feszegette, de provokatívan foglalkozott a társas kapcsolatokkal, kulturális kérdésekkel, a művész és közönség viszonyával is. A Cleaner című kiállítása 2017 óta járja a világot, megfordult Svédországban, Dániában, Norvégiában, Lengyelországban, Németországban és Olaszországban is, legalább száz alkotás látható a hetvenes évektől. Szerbiában, szülővárosában ér véget a kiállítás turnéja, január 20-ig látható, hülyeség lenne kihagyni.

Így segített a művészeti elit fenntartani az elnyomás rendszerét

Így segített a művészeti elit fenntartani az elnyomás rendszerét