Meghalt Szüts Miklós festőművész

Meghalt Szüts Miklós festőművész

Az alkotó 78 éves volt. 

ko | 2023. március 14. |

Csütörtökön elhunyt Szüts Miklós festőművész, osztotta meg a hírt a Revizor kritikai portál:

Szüts Miklós 1945. július 29-én született Budapesten. 1959–1963 között a Ferences Gimnázium tanulója volt Szentendrén. 1967–1973 között az akkor még Képzőművészeti Főiskolának nevezett intézmény festő illetve sokszorosítógrafika szakán tanult. A főiskola elvégzését követően a festés mellett tervezőgrafikusként dolgozott. 1985–1988 között a József Attila Gimnáziumban rajzot és művészettörténetet tanított. 1997–1998 között a Színház- és Filmművészeti Egyetemen oktatott. Felesége Vojnich Erzsébet festőművész.

2015-ben közös könyvet adott ki Esterházy Péterrel A bűnös címen. Ebben eredetileg Szüts képeihez készült volna 10 darab 10 oldalas krimi, végül született egy krimi, amiben Esterházy folytatta a játékot a valódi élet és a fikció egybeírásával. Szüts egy kis alakú könyvet állított össze, csupa zaklatott kép, ami együttműködik az írással, nem pedig illusztrálja azt. 

Esterházy: Ki mondja meg, mi a bűn?
Esterházy: Ki mondja meg, mi a bűn?
Tovább olvasok

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Szüts Miklós: istenem, a város szarrá-bombázását ramazurinak hívja!

1983-ban Szüts Miklós egy 1945. január 14-én írt levelet kapott az édesanyjától  amit apjának címzett, és szó van benne a Tamás nevű kisfiúról, egy udvarra esett bombáról

...

Presser Gábor különleges hangjátékot készített Esterházy művéből

Presser Gábor egy több mint 40 perces hangjátékot készített Esterházy Péter és Szüts Miklós közös könyvéből, A bűnösből. A hangjáték még 2015 decemberében készült, csak most került fel a Youtube-ra.

...

Esterházy: Ki mondja meg, mi a bűn?

KÖNYVHÉT
...

Maffia, instavilág és a brüsszeli bagett az Üveghattyúban – Beszélgetés Durica Katarinával / Flair #9

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcastnak nincs: hallgassátok meg beszélgetésünket Durica Katarinával! 

...

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcast pörög tovább: hallgassátok meg beszélgetésünket Vajna Ádám költővel!

...

„A Könyvhét olyan, mint a falusi búcsú” – a Magvető Kiadó estjén jártunk

3528 oldalnyi friss megjelenést mutatott be a Magvető. Ott voltunk.

...

Az olvasók megmentik a világot / Flair #8

Bezárt a Vigadó tér 18-as standja: a Flair podcastsorozat úgy fejeződik be, hogy a következő hetekben az előre felvett részekkel folytatódik. Hallgassátok meg a záróepizódot!

...

Űrverseny és hatalom a Kádár-korban / Flair #7

A 70-es évek űrversenyébe helyezett történet egy csillagász morális dilemmáin mutatja be az egyén és a hatalom viszonyát. 

...

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

Mihez kezd egy generáció, ha a szülőktől örökölt értékeket nem érzik magukénak? Hallgasd a Flairt!

Hírek
...

„A művészet munka” – megalakul az Irodalmi Szakszervezet

...

A Heated Rivalry sztárja újabb adaptációban tűnik fel

...

Egy indián vámpír bosszút keres – Nebula-díjas regény érkezik magyarul!

...

Színdarab készül Fehér Renátó első regényéből

...

Ízek, borok, bosszú – érkezik a francia François-Henri Désérable új regénye!

...

Ez a szereplő kimaradt a Harry Potter-filmekből, de a sorozatban végre feltűnik

A hét könyve
Kritika
Sosem volt még ennyire vicces a halál – Vajna Ádám regényéről
Krasznahorkai László visszatért, de a mi telepünk nem változott meg

Krasznahorkai László visszatért, de a mi telepünk nem változott meg

Krasznahorkai László 2017 után visszatért a magyar olvasóihoz, és nyilvánosan felolvasott: a Sátántangóból, hogy értsük meg, mi a baj a messiásvárással. Beszámolónk a telepről.

Hámori Barbara: Vagy szenvedéllyel csinálom, vagy bele sem kezdek

Hámori Barbara: Vagy szenvedéllyel csinálom, vagy bele sem kezdek

Hámori Barbara interjúnkban azt is elárulta, hogy készül az első regénye.

Szerzőink

Valuska László
Valuska László

Krasznahorkai László visszatért, de a mi telepünk nem változott meg

Bakó Sára
Bakó Sára

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11