Elhunyt William Hurt, aki Rochestert alakította a Jane Eyre-ben

sa | 2022. március 14. |

Elhunyt 71 éves korában William Hurt Oscar-díjas amerikai filmszínész, írja az MTI. A Pókasszony csókja, A híradó sztárjai, a Lost in Space - Elveszve az űrben, a Jane Eyre és az Erőszakos múlt című filmekből ismert sztár halálhírét a fia jelentette be.

"A Hurt-család mély szomorúsággal gyászolja William Hurt szeretett apa és Oscar-díjas színész elhunytát 2022. március 13-án, egy héttel 72. születésnapja előtt. Békésen, családja körében halt meg, természetes okoktól. A család a magánélet tiszteletben tartását kéri ezekben az időkben" - írta a Deadline-nak eljuttatott nyilatkozatában a színész Will nevű fia.

William Hurt az 1985-ben készült A pókasszony csókja film főszerepéért nyerte el az Oscart, a magyar nézők Zeffirelli-féle 1996-os Jane Eyre-ből is emlékezhetnek rá:

A színész 2018-ban hozta nyilvánosságra, hogy prosztatarákkal diagnosztizálták.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
Hírek
...

Visky András Prima Primissima Díjat kapott

...

Érdemes igyekezned, ha Dan Brown új regényéből élfestett díszkiadást szeretnél

...

Reagált a magyar kiadó, amely az AI segítségével fordított le egy karácsonyi regényt

...

Kustos Júlia lett a Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíj idei győztese

SZÓRAKOZÁS
...

A Stranger Things univerzuma Nancy Wheeler-spin-off regénnyel bővül

A könyv a 4. és 5. évad között másfél év történetét meséli el. 

...

Nézd meg karácsonykor online a Hunyadit vagy 129 másik filmet!

130 kortárs és klasszikus magyar film látható ingyen öt héten át a Filmión

...

Mick Jagger: Remek könyveket olvasni az igazi kielégülés!

A Rolling Stones frontembere egész életében lelkes könyvmoly volt.

Kövesd élőben Krasznahorkai László Nobel-beszédét!

Kövesd élőben Krasznahorkai László Nobel-beszédét!

A második magyar Nobel-díjas, Krasznahorkai László elmondja beszédét a Svéd Királyi Akadémia ünnepi ülésén. Kövesd élőben!

Szerzőink

chk
chk

Elfogyott könyvek, A4-es lap Frankfurtban és az anya, aki iszik – ez történt Krasznahorkai Nobel-díja óta

Bakó Sára
Bakó Sára

Krasznahorkai mondatai úgy visznek táncba, hogy közben nem engedik el a kezünket (podcast az életműről!)

Kiemeltek
...

Lakner Zoltán: Fontos elfogadni, hogy van másféle álláspont is

A politológus szerint minden kapcsolatnak és közösségnek az az alapja, hogy elfogadjuk, mindenki más nézőpontból szemléli a világot. 

...

Biró Zsombor Aurél: Tegnap megjártam a Krakkói Filmfesztivált...

Biró Zsombor Aurél Krakkói napló címmel ír tárcát a Könyves Magazinra. Ez a harmadik rész.

...

Milyen érzés idős nőként rádöbbenni arra, hogy semmit nem kezdtél az életeddel?

Cecilie Enger regényében egy agyvérzésen átesett hetvenes nő néz farkasszemet a múlttal.

A hét könyve
Kritika
A Mormota-nap dán verziója filozófiai mélységű kultregény – itt egy irodalmi szenzáció az év végére
A gyerekednek nem tökéletes anyára, hanem egy valódi emberi lényre van szüksége - megjelent az Ezt senki nem mondta! bookazine a szülővé válásról

A gyerekednek nem tökéletes anyára, hanem egy valódi emberi lényre van szüksége - megjelent az Ezt senki nem mondta! bookazine a szülővé válásról

 A kötetben nagyinterjút készült Orvos-Tóth Noémivel, aki először szólalt meg ebben a témában a nagyközönség előtt. Többek mellett Benkovics Júlia, Epres Panni, Tapasztó Orsi, Tompa Andrea és Simon Márton is megosztotta saját élményét.