A Fehér Boszorkány bevette Londont: képek a Gerwig-féle Narnia-feldolgozás forgatásáról

A Fehér Boszorkány bevette Londont: képek a Gerwig-féle Narnia-feldolgozás forgatásáról

Már zajlik Greta Gerwig Narnia-feldolgozása, a White Witch forgatása Londonban. A rendező a fantasy-sorozat előzménykötetéhez nyúl vissza, és megváltoztatja a történet idejét.

chk | 2025. augusztus 26. |

Greta Gerwig, a Barbie rendezője még 2023-ban bejelentette, hogy C. S. Lewis Narnia című fantasy könyvsorozatának adaptációján dolgozik. A White Witch bemutatója 2026 végére várható a mozikban és a Netflixen.

c. s. lewis
Narnia 1. - A varázsló unokaöccse - Illusztrált kiadás
Harmat Kiadó, 2025, 232 oldal
 

A forgatás jelenleg Londonban zajlik, és nemrégiben képek és videók kerültek fel az internetre, amelyeken a kaszkadőrök a város utcáin dolgoznak. Az egyik kaszkadőr a főszerepet játszó Emma Mackey-t helyettesíti.

Új fókusz, új idősík

Gerwig esetében senki nem lepődik meg azon, hogy több csavar is lesz a Netflixre és a mozikba érkező feldolgozásban. 

A rendező az először 1955-ben megjelent A varázsló unokaöccse című könyvhöz nyúl, ami a sorozat 6. regénye, de kronológiailag az első.

Az előzménykötet Narnia megteremtéséről szól, azokkal az eseményekkel foglalkozik, amelyek Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény kötet történeteihez vezetnek.

A film a Fehér Boszorkány karakterére fókuszál – akinek a valódi neve Jadis. És ahogy az várható, Gerwig egészen máshogyan közelíti meg a Narnia-sorozatot, mint a korábbi feldolgozás. A film korábbi kiszivárgott díszletei arra utalnak, hogy a történet idejét a rendező az 1950-es évekbe helyezte át.

Alakul a szereposztás

Még sok minden lóg a levegőben a casting kapcsán, de az biztos, hogy Emma Mackey bújik Jadis, a Fehér Boszorkány szerepébe – a színésznő ismerős lehet a Szexoktatás című sorozatból, ráadásul a Barbie-ban is szerepelt, így nem először fog Greta Gerwiggel együtt dolgozni.

Más nevet egyelőre hivatalosan nem erősítettek meg, de arról szólnak a hírek, hogy Meryl Streeppel tárgyalnak Aslan, az oroszlán, Narnia alkotójának és irányítójának szerepéről. Daniel Craig is felbukkanhat a filmben, ő lehet Andrew Katterley  – legalábbis az IMDb-n fellelhető információk szerint, Carey Mulligan pedig Mabel Kirke szerepébe bújhat.

A jelenlegi tervek szerint az új Narnia-film 2026-ban, hálaadáskor érkezik az IMAX mozikba, a stremingoldalra pedig egy hónappal azután, december 25-én kerül fel.

Greta Gerwig legalább két filmre szerződött, de még kérdéses, hogy A varázsló unokaöccse után melyik könyvvel folytatják.

(Winteriscoming.net)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Minden, amit a Narnia Netflix-filmről eddig tudunk: van egy csavar a történetben

A Barbie rendezője, Greta Gerwig nyúl a népszerű fantasyhoz.

...

Meryl Streep is csatlakozhat a Greta Gerwig-féle Narniához

Nem először fognak együtt dolgozni. 

...

A Narnia szülőatyja is életrajzi filmet kap, itt az előzetes

C. S. Lewis író, irodalomtörténész, teológus volt, aki a Narnia-sorozattal tulajdonképpen megteremtette a gyerekeknek szánt fantasyt. 

TAVASZI MARGÓ
...

Pion István: Onnantól már nem félek, hogy meg tudom nevezni, mi történt

Első regényében egy gyerekkori abúzustörténetet dolgoz fel. 

...

Vajna Ádám: Milyen furcsa ellentmondás, hogy a játék a fontos, amikor dolgozom

Hol is található pontosan Fancsika? És miért annyira érdekes egy középkori hóhér története? Vajna Ádám első regényének bemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Terék Anna: A háborúban nincs jó és rossz oldal

Fel lehet-e dolgozni a traumákat? Mit okoz a családban a hallgatás?

...

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna páros kötetbemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon, ahol a születésé, újrafelfedezésé és az isteneké volt a főszerep.

...

Szántó Áron első regényében a bakonyi boszorkányok és a punk találkozik

Szántó Áron első regényében egy bakonyi zsákfalu hétköznapjai rémálommá válnak, még a buszvezető sem emberi lény.

...

Fehér Renátó: Vissza kell szereznünk a szeretet és a szolidaritás jogát

Hol a kiút a „szégyen és megvetés” szigetéről? A Tavaszi Margón mutatták be Fehér Renátó első regényét.

Listák&könyvek
...

BookTok-sikerszerzők Budapesten: 8 program, amit ne hagyj ki a bookvibeZ fesztiválon!

...

Romantasy, gimis szerelem és K-pop – 10 könyv, amit ne hagyj ki a bookvibeZ fesztiválon!

...

J. K. Rowling és a Magyar Péter-képregény nyerte a márciust a Bookline-on

Hírek
...

A volt amerikai first lady szerepelni akart a Heated Rivalry második évadában

...

Simon Márton kiadója is Magyar Könyvtervezés díjat nyert

...

Orwell vajon előre látta az AI-szemét áradatát?

...

Gyűjtőknek kötelező: Samantha Shannon fantasy-novellák érkeznek a Csontszüret világából

...

Hodász András memoárban vall hitről, kiábrándulásról és reményről

...

Egy színházjeggyel te is támogathatod a Villa Esterházy működését!

SZÓRAKOZÁS
...

Tokió és a magány: film készült Kavakami Mieko melankolikus történetéből

Kavakami Mieko Instagram-oldalán jelentette be a hírt. A filmet májusban bemutatják Cannes-ban.

...

Bejelentették az új Trónok harca-film címét

A Targaryen-dinasztia alapítójáról és Westeros meghódításáról szól.

...

Megvan az új Aragorn a készülő Gyűrűk Ura-filmben

Vége a találgatásoknak, megvannak a főbb színészek.

Olvass!
...

Fel lehet dolgozni a gyerekkori bántalmazást? – Olvass bele Pion István első regényébe!

Szembe tudunk nézni a gyerekkori traumáinkkal? Olvass bele Pion István első regényébe!

...

Az utolsó nyár, amikor még nem pusztult el minden – Olvass bele a posztapokaliptikus felnövésregénybe!

Ha felnövünk, azzal a világ is elpusztul? Olvass bele Szalkai Szabó Ádám regényébe!

...

Kihajtanak minket, mint csavart az anyából: Olvass bele Cserna-Szabó András családregényébe!

„Szóval ezúttal anyázni fogok. Buzgó szüvel.”