Katasztrofális munkakapcsolat: George R. R. Martin hátrébb lép a Sárkányok háza HBO-sorozattól

Katasztrofális munkakapcsolat: George R. R. Martin hátrébb lép a Sárkányok háza HBO-sorozattól

George R. R. Martinnak nagyon rossz a viszonya a Sárkányok háza showrunnerével, ezért az eddigieknél jóval kisebb szerepet vállal az HBO-sorozat 3. évadának kreatív munkáiból.

chk | 2026. február 03. |

Az HBO megerősítette, hogy George R. R. Martin hátrébb lép a Trónok harca-előzménysorozat, a Sárkányok háza 3. évadának kreatív feladataitól. A sorozat alapját képező A tűz és jég dala regényciklus szerzője és Ryan Condal, a sorozat showrunnere között régóta feszült a viszony, de ez csak nemrég került nyilvánosságra.

Nem így képzelte

Martin a Hollywood Reporternek még januárban elmondta, hogy a közös munka „katasztrofális” kapcsolatot eredményezett a showrunnerrel.

Az író azt is sugallta, hogy a sorozat elkezdett eltávolodni az általa elképzelt iránytól.

Casey Bloys, az HBO vezetője hangsúlyozta, hogy Martin továbbra is fontos partner a franchise-ban, és aktív más projektjeiben, különösen A Hét királyság lovagja spin-off sorozatban, ahol a showrunner, Ira Parker tökéletesen visszaadja a szerző elképzelését.

George R. R. Martin
A Hét Királyság lovagja
Ford. Novák Gábor, Alexandra Könyvesház, 2026, 362 oldal
- 

Bloys hozzátette, hogy a Sárkányok háza harmadik évadának kreatív vezetése viszont Condal kezében van. Úgy véli, hogy a nézeteltérések természetesek két erős, kreatív alkotó között, és nem feltétlenül kell ezt túlgondolni, valamint hogy Martin munkája továbbra is értékes az HBO számára.

Mint minden jó amerikai családban, én is szeretném, ha a problémáink zárt ajtók mögött maradnának. De itt tartunk” – viccelődött Bloys. „Ryan kiváló showrunner, remek partner és munkatárs, ezért elfogadjuk a vízióját és kreatív döntéseit, különben nem vállaltuk volna el a munkát.”

A Sárkányok háza 3. évada a tervek szerint idén nyáron kerül képernyőre.

Feltámasztana egy szereplőt, ha haladna

Martin 16 éve dolgozik A tűz és jég dala regényciklus befejező részein. Beismerte, hogy nehezen halad, de ragaszkodik ahhoz, hogy ő fejezze be a sorozatot. A 77 éves szerző 1996 és 2011 között öt könyvet publikált a fantasy szériában, de a rajongók eddig hiába vártak A tél szelei című kötetre.

Martin egy interjúban arról beszélt, hogy A tél szelei cselekménye eltér majd az HBO Trónok harca-adaptációjától, mert bizonyos karakterek sorsa másként alakul. 

Lesznek olyan fejezetek, amelyek Jon Snow szemszögéből íródnak, aki meghalt az előző, Sárkányok tánca című könyvben.

Vagyis ennek alapján úgy tűnik, hogy a könyv és a film cselekménye nem is tér el annyira. A szereplő ugyanis a Trónok harca HBO-sorozatban is visszatért (a meggyilkolása után feltámadt).

(winteriscoming.net)

Nyitókép: Wikipedia, Henry Söderlund

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

George R. R. Martin feltámasztana egy fontos szereplőt, ha végre haladna az írással

A szerző ragaszkodik ahhoz, hogy ő fejezze be a regényfolyamot.

...

Élőben szólt be egy dühös fantasy-rajongó George R. R. Martinnak

Válasz helyett az író társaival együtt kivonult a panelbeszélgetésről.

...

Szörnyű év és a „kertész típusú író”: ezzel magyarázza George R. R. Martin, hogy nem halad az írással

Összeszedtük, George R. R. Martin mivel indokolta az évek folyamán, hogy késik A tűz és jég dala következő része.

Hírek
...

Meghalt Sebő Ferenc

...

A kötött ár eltörlésére kéri a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete a Parlamentet

...

Heated Rivalry, Ónixvihar és Verity a BookTok első hivatalos toplistáján

...

Szabadság, álmok, remények: nézd meg Nick Thorpe filmjét a rendszerváltás előtti Magyarországról!

...

Érkezik az első női főszereplős Murakami-regény

...

Ezek voltak tavaly a legtöbbször betiltott könyvek az amerikai könyvtárakban

Listák&könyvek
...

BookTok-sikerszerzők Budapesten: 8 program, amit ne hagyj ki a bookvibeZ fesztiválon!

...

Romantasy, gimis szerelem és K-pop – 10 könyv, amit ne hagyj ki a bookvibeZ fesztiválon!

...

J. K. Rowling és a Magyar Péter-képregény nyerte a márciust a Bookline-on

Olvass!
...

Az utolsó ember, aki emlékszik a Földre, egy mesemondó lány – Olvass bele egy mexikói sci-fi regénybe!

Hogyan lehet mesélni annak, aki a saját nevét sem tudja?

...

Mire gondol a pszichológus? Szigeti Ildikó könyvéből kiderül!

Szigeti Ildikó könyve egy tükör, amelyben mind magunkra ismerhetünk. Olvass bele!

...

Egy mágikus, képzeletbeli falu, ahol semmi sem az, aminek látszik – Olvass vele a baszk irodalom alapművébe!

Részletet mutatunk Bernardo Atxaga Obabakoak című regényéből.

SZÓRAKOZÁS
...

A Harry Potter-filmek színésze szerint ez a legjobb film a sorozatban

Daniel Radcliffe egy podcastben mesélt arról melyik részeket szereti a leginkább. 

...

Tokió és a magány: film készült Kavakami Mieko melankolikus történetéből

Kavakami Mieko Instagram-oldalán jelentette be a hírt. A filmet májusban bemutatják Cannes-ban.

...

Bejelentették az új Trónok harca-film címét

A Targaryen-dinasztia alapítójáról és Westeros meghódításáról szól.