Tina Knowles: Matriarch - fotó: Penguin Random House - konyvesmagazin.hu

Beyoncé édesanyja a női bölcsességről és élete hullámvölgyeiről is ír memoárjában

Tina Knowles, Beyoncé az évtizedek során saját jogán is sztárrá emelkedett édesanyja megírta eseménydús életének történetét.

ki | 2024. október 30. |

Beyoncé családja is belép a könyvpiacra: 2025. áprilisában megjelenik édesanyja, Tina Knowles önéletrajza Matriarch (Mátriárka) címmel.

Kiadója, a Random House szerint a könyv „egy elszánt, öntörvényű, öntudatos és bölcs nő története, aki korunk több nagy művészét nevelte fel és inspirálta”. Az amerikai kiadás borítóján egy róla készült színes festmény látható, míg az európai borítóra egy jóval egyszerűbb fotó került.

A saját történet ereje

„Mindig is történeteket meséltem, és ezt az anyámtól tanultam. Amikor saját családom lett, hittem abban, hogy a lányiamnak tudniuk kell, honnan jönnek, ahhoz, hogy tudják, merre tartanak” – nyilatkozta Tina Knowles. Saját lányai, Beyoncé és Solange mellett fogadott gyermekeként nevelte fel Kelly Rowlandet is (Destiny's Child). 

Knowles lányai számtalanszor beszéltek arról, hogy milyen nagy hatással volt rájuk anyjuk személyisége, milyen fontos volt nekik az általa nyújtott példa az élet minden területén, nem beszélve a szeretetteli és biztonságos hátországról, amit mindig is megteremtett nekik. Az évek során Miss Tina, ahogy sokan becézik, maga is kisebb sztárrá emelkedett. 

Beyoncé azzal osztotta meg a memoár hírét: 

„Mama, nem is lehetnék büszkébb. Az irántad érzett szeretetemre nincsenek szavak.” 

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

„Azért adtam a könyvnek a Mátriárka címet, mert inspirál az a bölcsesség, amit a nők továbbadnak egymásnak generációról generációra – de az a belső bölcsesség is, amit önmagunkban szeretnénk megtalálni.

Hetvenévesen még mindig értékes leckéket tanulok,

olyasmit is, amit jó lett volna felismernem már negyven-, sőt húszéves koromban. Ezt a tudást szeretném most megosztani az olvasókkal, miközben végignevetjük és néha sírjuk az életünk különböző állomásait. Ezért úgy döntöttem, hogy elmesélem a történetemet, mert tudom, hogy mit jelent ez nekem, a lányaimnak, és nők következő generációinak” – mondta el Knowles mama.

Gyógyulás és hit

A könyvben elmeséli, hogy hogyan lett a többre vágyó texasi kislányból sikeres fodrászszalon-tulajdonos és divattervező, aktivista, nem mellesleg pedig szupersztárok édesanyja. Ír a családi életéről és szívfájdalmairól (kétszer elvált), veszteségről és kitartásról, bátorságról és kreativitásról. 

Instagramján Miss Tina a hír bejelentését követően elárulta:

„Szó szerint olyan volt ezt a könyvet megírni, mint egy szülés.

Annyi történetem van! Ez a könyv megnevettetett. Megríkatott. Lehangolt. Hihetetlenül boldoggá tet, néha büszkévé, néha megalázottá. Igen, az életem olyan volt, mint egy hullámvasút, de az Istenbe vetett hitem mindig mindenen átsegített.”

Hozzátette azt is, hogy az elmúlt két év, mialatt megírta a könyvet, felért egy terápiával számára, és sokat segített abban, hogy igazán megismerje önmagát és behegedjenek a lelki sebei.

(AP)

Fotó: Random House / tinaknowlesbook.com

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Elvis halála, Michael Jackson lánykérése: megjelent Lisa Marie Presley posztumusz memoárja

Elvis és Priscilla Presley egyetlen lányának élete tele volt veszteséggel és gyásszal, ez derül ki hamarosan magyarul is megjelenő memoárjából.

...

Örülök, hogy meghalt az anyám – Olvass bele a volt hollywoodi gyereksztár memoárjába!

Jennette McCurdy sikeres gyerekszínészként az anyja nagyratörő vágyait váltotta valóra. 21 éves volt, amikor anyja meghalt, ő pedig a saját lábára állhatott – de csak miután megjárta a poklot. Részlet a könyvből.

...

Taylor Swift love storyját egy gyerekkönyvbe is beleírták

Az életrajz tavalyi megjelenése óta annyi minden történt Taylor Swifttel, hogy ki kellett egészíteni a könyvet.

Hírek
...

Spiró György a top 5-ben: íme a Bookline augusztusi toplistája

...

Kísértettel harcol Liam Hemsworth a Vaják 4. évadának első előzetesében

...

Vámos Miklós segélykiáltása: eltűnt az író Facebook-oldala

...

Könyvek az Emmy-díjas sorozatok mellé: egy idegsebész vallomása és a megváltozott gyerekkor veszélye

...

Anyja és apja után Náray Tamás megírta a saját szólamát

...

A neved meghatározza a sorsod? Magyarul is érkezik Florence Knapp izgalmas debütregénye

SZÓRAKOZÁS
...

Ezeket olvasd, ha nem akarsz búcsút inteni a Downton Abbey-nek

Van néhány ötletünk, milyen könyvekkel pótolhatjuk a Crawley család hiányát.

...

A hosszú menetelés nem egy hagyományos Stephen King-horror, és pont ettől megrázó

Megnéztük a legújabb Stephen King-adaptációt. 

...

Stephen King szerint ez minden idők 10 legjobb filmje

Mutatjuk, milyen filmeket nézz meg Stephen King szerint.

Kiemeltek
...

„Ez az a kapu, amelyen keresztül a Napisten belép a világba” – Ken Follett elárulja a Stonehenge titkait

Olvass bele a Stonehenge - Az idő katedrálisa című regényébe!

...

Purosz Leonidasz: Közelebb kerülni a transzgenerációs örökségemhez – a görögségemhez

Purosz Leonidasz új kötettervében a görög gyökereihez nyúl vissza.

...

Rainer-Micsinyei Nóra: Félreértés, hogy ez itt a vezetők hazája. Ez a magyar emberek hazája

Rainer-Micsinyei Nóra most a társadalmi kérdések mellett olvasmányélményeiről is beszélt.