Stephen King visszatért a X-re, csak hogy beszóljon Trumpnak

Stephen King több hónap után újra visszatért az egykori Twitter oldalára, hogy az amerikai politikai helyzetről írjon. 

sza | 2025. február 21. |

Három hónapos kihagyás után Stephen King visszatért az X-re (korábbi Twitter), csak azért, hogy 6,9 milliós követőbázisával megossza, hogy szerinte Trump egy „áruló szarházi”. Az író feltehetőleg azon húzta fel magát, hogy az amerikai elnök az orosz-ukrán háborúban oroszpárti álláspontot kezdett képviselni.

King: Trump és Musk is ellenség

King két bejegyzéssel tért vissza a közösségimédia-oldalra. Először csak annyit írt ki, hogy „Visszatértem. Hiányoztam?”. Majd röviden kifejtette politikai véleményét.

Csak annyit akartam mondani, hogy Trump egy áruló, Putyin-imádó szarházi! Elon (Musk) pedig kétszer akkora!”

– írta King.

A szerző tavaly novemberben jelentette be, hogy elhagyja az X-et, mert „túl toxikussá vált a légkör az oldalon”. Ezt megelőzően aktívan posztolt, rendszeresen megosztotta a világgal a politikai véleményét: például Trump beiktatásakor hasonló szöveggel üdvözölte az elnököt.

King szerint Trump teljesen lesüllyedt

Egy nappal korábban King a Bluesky nevű közösségi oldalra egy átfogóbb véleményt fogalmazott meg az amerikai elnök nyilatkozatairól. Ebben

megvetendőnek találta Trump állításait az orosz-ukrán háborúról, szerinte az elnök egyértelműen ferdít.

Just when you think Donald Trump cannot sink lower or be more shameful, today he's blaming Ukraine for the war and calling Zelinsky a dictator, when he knows perfectly well that Putin's constant re-elections are put-up jobs.

— Stephen King (@stephenking.bsky.social) 2025. február 19. 18:09

„Amikor már azt hinné az ember, hogy Donald Trump nem tud mélyebbre süllyedni, akkor jön a hír, hogy Trump Ukrajnát hibáztatja a háborúért és diktátornak nevezi Zelenszkijt, amikor pontosan tudja, hogy Putyin folyamatos újraválasztása mind előre meg van szervezve” – írta a posztban.

A szerző a Bluesky oldalán is rendszeresen ír a politikai véleményéről, bár itt csak 890 ezer követője van, így az X-re való visszatérés azt is jelentheti (az új filmje körüli felhajtás mellett), hogy több emberhez akarja eljuttatni gondolatait. 

(Variety)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

„Teljes őrület” lesz a legújabb Stephen King-adaptáció

Vajon mit szól Stephen King a feldolgozáshoz?

...

Stephen King újragondolja a világ egyik leghíresebb meséjét 

Nagyon meglepő Stephen King új könyve.

...

Az új Stephen King-adaptáció olyan véres, hogy a tévécsatornák nem kérnek belőle

Több tévécsatorna is visszautasította A majom reklámját.

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
Hírek
...

„Annak, aki gyönyörködni szeret” – Mácsai Pál a Neandervölgyieket ajánlja

...

Krasznahorkai: Beérném egy A4-es papírlappal is

...

Halász Rita új regénye egy kádban fekvő elhagyott menyasszonnyal érkezik

...

Mitől lesz értékes egy könyv?

Listák&könyvek
...

5 félelmetes könyv halloweenre kezdő horrorfogyasztóknak

...

10 friss nonfiction könyv az őszre: civilizációs zsákutcák, kezelhető migrén és formabontó gyereknevelés

...

6 dolog, amit tudnod kell az új Stephen King-sorozat előtt

...

„Nem mögötte, hanem mellette vagyok” – Bach Kata és Wunderlich József szövetsége a szülőségben [Ezt senki nem mondta!]

...

Tóth Réka Ágnes és Simon Márton: Megtanultuk, hogyan legyünk igazi csapat [Ezt senki nem mondta!]

...

iamyank: A dühöm jelen van, de nem vágyom rá, hogy eltűnjön