Nicholas Hoult lesz a fogó a rozsban

Nicholas Hoult lesz a fogó a rozsban

.konyvesblog. | 2015. szeptember 01. |

(Kép forrása)

A világirodalom egyik legtitokzatosabb szerzőjét, J.D. Salingert alakítja Nicholas Hoult (Eleven testek, Mad Max: A harag útja) egy új filmben. Ez lesz A Rebel in the Rye, mely már címében Salinger leghíresebb művére (The Catcher in the Rye) utal. A kisregény eredetileg Zabhegyező címmel jelent meg nálunk, idén azonban Barna Imre újrafordításában adta ki az Európa Könyvkiadó. A címe Rozsban a fogóra változott, mely elég nagy felhördülést váltott ki itthon, mi is sokat írtunk róla, például itt meg itt.

Az új film Kenneth Slawenski életrajzán alapul majd (J.D. Salinger: A Life), és főként Salinger korai éveire koncentrál, így kitér a második világháborús tapasztalataira, a szerelmeire, és a kezdeti sikertelen irodalmi próbálkozásaira, amikor hiába küldözgette írásait a The New Yorker magazinnak. A forgatókönyvet Danny Strong írja, és ő is rendezi a filmet.

Forrás: EW

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Harari az AI-ról: Soha ne idézz meg olyan erőt, amit nem tudsz irányítani

Felejtsd el a hollywoodi képsorokat az utcákon randalírozó, fegyveres robotokról, az AI valósága sokkal veszélyesebb – figyelmeztet az izraeli történész és író Harari az új könyvében, amiből a Guardian közölt exkluzív részletet.

...
Zöld

A fantáziád segít a legtöbbet az ökológiai válság ellen - Olvass bele a Világelejébe!

Folyton reménytelen elemzésekkel találkozol? Olvasnál már végre valami lelkesítőt is az ökológiai válság kapcsán? Mutatunk egy részletet.

...
Zöld

Másképp kezeli a gyerekek agya a nyomtatott és a digitális szöveget

A digitális korban a hagyományos nyomtatott médiáról a képernyőre váltás általános tendencia, mely a gyerekeket is érinti. Egy tanulmány nemrégiben rámutatott arra, hogy az agyban zajló folyamatok nem pontosan ugyanazok, amikor a gyerekek digitális eszközről vagy nyomtatott kiadványból olvasnak.