Matthew McConaughey zenelistát csatolt az élettörténetéhez

Matthew McConaughey zenelistát csatolt az élettörténetéhez

Greenlights címmel jelent meg Matthew McConaughey memoárja, amihez az amerikai színész összeállított egy lejátszási listát is.

ro | 2020. november 17. |

Október végén jelent meg Amerikában az Oscar-díjas színész Matthew McConaughey életrajza, a Greenlights (magyarul Zöldlámpa címmel jelenik meg november végén a 21. Század Kiadó gondozásában), ami sokban hasonlít a szokásos celebritás-könyvekhez, mégis sikerült már a legelején sokkolni vele. A színész ugyanis ebben a könyvében fedte fel, hogy mindössze tizenöt éves volt, amikor zsarolással rávették az első szexuális együttlétre, és tizennyolc, amikor egy férfi molesztálta. McConaughey ugyanakkor fontosnak tartotta megjegyezni azt is, hogy soha nem tekintett magára áldozatként.

Matthew McConaughey
Zöldlámpa
Ford.: Pék Zoltán, 21. Század Kiadó, 2020

A színésznek már az életben való elindulás sem volt egyszerű: két fiútestvére van, hármuk közül McConaughey a legkisebb, viszont nem várt gyerek volt. Az anyjának a terhesség első öt hónapjában fogalma sem volt arról, hogy gyereket vár, tumorra gyanakodott. A szülők kapcsolata is elég hullámzó volt, hiszen többször házasodtak és váltak el (egymással és egymástól), és McConaughey felidézett egy olyan családi vacsorát is, amely konkrét fizikai erőszakba torkollt a szülők között.

A könyvben persze rengeteg szó esik a filmekről is, A texasi láncfűrészes visszatér című horrortól kezdve az áttörést hozó Ha ölni kell című filmdrámán át A Wall Street farkasáig. A színész pár héttel a könyv megjelenése után most összerakott egy playlistet is: erre azokat a számokat válogatta össze, amelyek valamiért fontosak neki, és röviden el is meséli a hozzájuk kapcsolódó sztorijait. Bővebb infóért katt IDE.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Hollywoodi nagyágyúk szerepelnek a még meg sem jelent könyv adaptációjában

Valószínűleg minden elsőkönyves olyan debütálásról álmodik, ami Rumaan Alamnek jutott, hiszen még meg sem jelent a könyve, de a Netflix már lecsapott az adaptációs jogokra, és olyan sztárokat nyert meg a főbb szerepekre, mint Julia Roberts és Denzel Washington.

...

Az Agymenők Amyje segít a lányoknak felnőni

Mayim Bialik, az Agymenők sztárja első könyvében tudományos tények, saját történetei és az élet során felszedett bölcsessége segítségével mesél a nővé válás folyamatáról. Olvass bele!

...

Szerzői jogi per vár a Netflix sikerfilmjére

Sir Arthur Conan Doyle örökösei bepereltek mindenkit, akiknek közük van az Enola Holmes című filmhez.

Kiemeltek
...

Kustos Júlia: Ez a kötet hangos kiabálás

A Könyves podcast vendége Kustos Júlia, aki a Tehetetlen bálványok című verseskötetében őszinteségről, nőkről, elvárásokról is írt. Hallgassátok!

...

Lehet uralni a sakklépéseket, az emlékeket és a halált is?

A hét könyve Bartók Imre Damien című regénye.

...

Török Ábel: Most próbáltam meg először igazán kiengedni a saját hangomat

Meglepi, hogy az olvasók mennyire szeretik a könyvét. Török Ábellel Norvégiáról, sóvárgásról, a mesék erejéről és egy vágyott igazságos világról beszélgettünk.

Az év egyik legmegrázóbb disztópiájában egy anya küzd gyermekei túléléséért

Az év egyik legmegrázóbb disztópiájában egy anya küzd gyermekei túléléséért

A 2023-ban Booker-díjjal kitüntetett regény, A próféta éneke a hét könyve.

Szerzőink

chk
chk

Fókuszban a nők: 5 könyv, ami újrameséli az ókori görög mitológiát

Borbély Zsuzsa
Borbély Zsuzsa

A hallgatás teher – végre magyarul is olvasható a holokausztirodalom egyik alapműve

Gyerekirodalom
...

Így érheted el, hogy a gyerek nyáron is sokat olvasson

Használjátok ki a nyarat és olvassatok együtt a gyerekkel.

...

9 nyári gyerekkönyv vakációzóknak

Gyerekkönyvek nyári témákkal.

...

A biológus és a vadmalac kalandjai a lengyel rengetegben: videojáték készült a Cser Kiadó új mesekönyvéhez

 A kötetet  a közép-európai „Jane Goodallként” is emlegetetett biológus, Simona Kossak ihlette.

A hét könyve
Kritika
Az év egyik legmegrázóbb disztópiájában egy anya küzd gyermekei túléléséért
A hallgatás teher – végre magyarul is olvasható a holokausztirodalom egyik alapműve

A hallgatás teher – végre magyarul is olvasható a holokausztirodalom egyik alapműve

Kiegészült Elie Wiesel Nobel-békedíjas író trilógiája a magyarul eddig kiadatlan záródarabbal. 

Hírek
...

Forog a harmadik Dűne-film, Zendaya is Budapesten van

...

Saját sorozatot kap a Száll a kakukk fészkére legtitokzatosabb szereplője

...

Miért volt rémálom A Cápa forgatása?

...

Grunwalsky Ferenc posztumusz könyvének kiadására gyűjtenek