Közösségi finanszírozással vennék meg Blake házát

.konyvesblog. | 2014. szeptember 12. |

Közösségi finanszírozással az elmúlt hónapokban gyűjtöttek már készülő könyvekre, újradizájnolt Bibliára, olvasásösztönző alkalmazásra, legutóbb pedig éppen néhány napja írtunk arról, hogy egy magyar képregény-sorozat is így jelenne meg. Angol aktivisták egy csoportja most azonban arra gyűjt, hogy egy házat vegyenek meg. De nem akármilyet, hanem egészen konkrétan azt a házat, ahol annak idején William Blake élt és dolgozott.

Az ingatlan a Felpham nevű faluban található; Blake állítólag itt kezdett bele Milton című nagyszabású művébe, és ha hinni lehet az irodalmi pletykáknak, akkor ez volt az a ház is, ahol a feleségével meztelenül ücsörögve hangosan olvastak fel Milton Elveszett paradicsom című művéből.

A házat tavaly hirdették meg 650 ezer fontért, ezt az árat a Blake Társaság 520 ezer fontra lealkudta. Az összeget október végéig kell előteremteniük, ez az idő azonban kevés ahhoz, hogy pályázzanak, ezért szeptember 19-én internetes crowdfunding kampányt indítanak. Utóbbit olyan hírességek is támogatják, mint Stephen Fry, Alan Moore és Russell Brand.

Forrás: Guardian

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.