Hamarosan újra lehet könyvet kölcsönözni a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárból

Könyvtári Cserepont szolgáltatást indít 2021. február 10-től a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. A könyvtárakba való belépés nélkül lehet majd előzetesen igényelt könyveket kölcsönözni.

fk | 2021. február 09. |

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár február 10-től Könyvtári Cserepont néven új szolgáltatást indít, amelynek célja, hogy átmeneti feltételekkel újra lehessen könyvet kölcsönözni. A több alkalommal meghosszabbított járványügyi korlátozások időtartamára tekintettel, illetve a folyamatosan jelentkező olvasói érdeklődésekre és használói igényekre reagálva döntöttek így – írják honlapjukon.

A könyvtárakban tartózkodni jelenleg tilos, ezért a szolgáltatást kizárólag a könyvtárakba való belépés nélkül, ajtón vagy ablakon keresztül biztosítják. Előjegyzett könyveket lehet majd kikölcsönözni, egyszerre legfeljebb nyolcat, az előjegyzés pedig a szolgáltatás működésének ideje alatt ingyenes. Előjegyzésre február 8-tól van lehetőség. A visszahozott könyveket is ajtón vagy ablakon keresztül lehet leadni. A könyvtári tagságok és kölcsönzések lejáratát a FSzEK ismételten meghosszabbította a jelenleg március 1-jéig érvényes veszélyhelyzeti korlátozások időpontját figyelembe véve.

A Könyvtári Cserepontok listája és elérhetősége a FSzEK honlapján olvasható.

via 24.hu

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Könyvespolc alakú könyvtárat építettek Törökországban

Egészen találó (bár nem túl frappáns) dizájnt álmodtak meg egy török könyvtárnak Karabukban: olyan, mintha az egész épület gigantikus könyvekből állna, amik egy hatalmas könyvespolcon sorakoznak.

...

Így találta meg a könyveket Umberto Eco hatalmas könyvtárában

A rózsa neve írójának gigantikus könyvtára volt, ő azonban pontosan tudta, mit hol kell keresni.

...

Népkonyha volt, most a világ egyik legszebb könyvtára

Volt már népkonyha, karavánszeráj, sőt még egy mecset istállójaként is funkcionált, néhány éve viszont teljes felújításon esett át az az isztambuli könyvtár, amelyet most a világ egyik legszebbjeként emlegetnek.

Hírek
...

Képes egy növény kommunikálni? – Zoë Schlanger új könyvéből kiderül

...

A háború pokla nyomot hagyott Tolkienben

...

J. K. Rowling ünnepli, hogy a hazájában a transz nők jogilag többé nem nők

...

Pszichológiai könyvet olvasnál? 5 tipp, hogy jól válassz!

...

Felemelő videón, ahogy 300 ember élőláncot alkot, hogy egy könyvesboltnak segítsen

...

Az Amerikai Pszichó rendezője nem érti, hogyan lett egy meleg alkotó szatírájából hipermaszkulin férfiasság

A hét könyve
Kritika
Hány generációra hat egy trauma? - A Long Island-i kompromisszum
Selyem Zsuzsa: Romániát mindenki Drakulával azonosítja – hadd maxoljuk ki orrvérzésig

Selyem Zsuzsa: Romániát mindenki Drakulával azonosítja – hadd maxoljuk ki orrvérzésig

Megjelent Selyem Zsuzsa Kicsi kozmosz című regénye. Interjúnkban a humor felszabadító erejéről, áldozatiságról, valamint a nyelv és a fikció lehetőségeiről is kérdeztük.