Káprázatos pop-up könyvet ihletett Lovecraft kultműve

Káprázatos pop-up könyvet ihletett Lovecraft kultműve

.konyvesblog. | 2018. március 13. |

A magát Skinnernek nevező kaliforniai grafikus két egyedi könyvet dobott a közelmúltban piacra: a pszichedelikus könyveket a horrormágus, H.P. Lovecraft Necronomicon című műve ihlette. Utóbbiról ezt írtuk korábban:

„A kutya volt az első novellája, amiben megemlíti a Necronomicont, Abdul Alhazred emberbőrbe kötött, szentségtelen könyvét - amit ahhoz képest, hogy valójában sohasem létezett, elképesztő kultusz övez, és már magyarul is legalább három különböző kiadásban kapható.

Magyarul legutóbb amúgy pont tavaly jelent meg a kötet, viszont a Skinner-féle változat nem is maga a sztori, hanem a külleme miatt érdekes.

Ráadásul rögtön két kiadása is van: az 50 dollárba kerülő Földlakó-verzió öt olyan pop-up elemet tartalmaz, amely a Lovecraft-történetek öt kulcsmomentumát idézi meg. Mindez megvan a 200 dolláros Öreg Isten-kiadásban is, utóbbi verzió ugyanakkor dombornyomású arany- vagy ezüstfóliás borítóval jelenik meg, és jár hozzá egy lézergravírozott tok meg egy nyomat is.

Még több képért kattintsatok a BoingBoing oldalára!

Ha még többet szeretnétek tudni Lovecraftről, olvassátok ezt:

A huszadik századi horror sötét, barokk hercege - 125 éve született H. P. Lovecraft

A horrorirodalom huszadik századi nagymestere, aki óriási rajongótáborral bír, és olyan írók tartják példaképüknek, mint Stephen King vagy éppen Neil Gaiman. Ma így látjuk a 125 éve született Howard Phillips Lovecraftet, ő maga azonban nem élhette meg ezt a sikert: 1937-ben...

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.