Gyurcsány Ferenc ismét könyvet ír

Gyurcsány Ferenc ismét könyvet ír

Miután visszavonult a közélettől és minden pozíciójáról, sőt, még a válását is bejelentette, kiderült, hogy mi köti le Gyurcsány Ferenc idejét.

bzs | 2025. május 28. |

Gyurcsány Ferenc május 18-án jelentette be, hogy visszavonul a közélettől: minden pozíciójáról lemond, és elválik Dobrev Klárától. Most pedig az is kiderült, hogy mire fordítja az így felszabadult időt: megírja második könyvét.

Kate Vargha
A kereszt halála
T&T BERUHÁZÁSI TANÁCSADÓ KFT, 2024, 416 oldal

Az író Gyurcsány Ferenc

Gyurcsány Ferenc terveiről Sebián-Petrovszki László, a DK parlamenti frakcióvezetője beszélt a Partizán műsorában.

Azt is elárulta, hogy nem politikai témájú könyvön dolgozik, hanem folytatja a fikciós vonalat. Sebián-Petrovszki tudomása szerint ismét krimit ír.

A 24.hu cikke felidézte, hogy Gyurcsány már 2006-ban, az őszödi beszédben is belengette, hogy írni fog egy könyvet a modern baloldalról, majd ezt a kijelentést idén is megerősítette a lapnak. Így jogos volt a feltételezés, hogy ilyesmin dolgozik.

Az említett korábbi könyv A kereszt halála című regény, amit Gyurcsány Kate Vargha álnéven, vagyis az édesanyja nevét használva írt. Elmondása szerint azért, hogy elválassza a könyvet a politikusi munkásságától, illetve a korábban saját nevén megjelentetett politikai könyvtől, blog- és szakácskönyvtől.

Az első krimi történetét így foglalta össze a megjelenéskor: „Hogy miről szól? Ha egy mondatban kell összefoglalnom, akkor azt mondom, hogy egy életveszélyesen megsebesített kislány támadójának felkutatásáról és a gyilkossági kísérlet mögötti történet kibogozásáról. De a könyv, reményeim szerint, több ennél. Nagy tempójú, kacskaringós utazás az örök dilemmák világában: szerelem, bosszú, család, hit és nem folytatom. A mese középpontjában látszólag egy bűncselekmény van, de csak látszólag” – írta Gyurcsány Ferenc.

(24.hu)

Fotó: Wikipedia

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Gyurcsány Ferenc írt egy „egészen jó” krimit

A politikus bejelentette, hogy álnéven írt egy regényt, ami reményei szerint több mint egy egyszerű krimi.

...

Balatoni krimit írt a hatalomról egy volt ellenzéki politikus 

Dorosz Dávid volt ellenzéki politikus nem véletlenül választotta a Balatont első regényének helyszínéül. 

...

Magyar Péterről írt könyvet Bódis Kriszta, Könyvhétre megjelenik

Mutatjuk a borítót!

Hírek
...

Megújul a Libri ösztöndíjprogramja – íme a részletek

...

„Apám egy júniusi vasárnap kora délutánján meg akarta ölni az anyámat” – jön Annie Ernaux új kötete

...

Egy költő, aki már a '70-es években előre látta az AI és a versek összefonódását

...

Nyomozós sorozat készül a Pulitzer-díjas Percival Everett krimijéből

Olvass!
...

Naomi Watts a menopauzáról: „Hollywoodban létezik egy bájos kifejezés az ilyen nőkre: nem dugható”

Naomi Watts megírta a könyvet, amire neki is szüksége lett volna. 

...

Nézd meg, milyen pszichológai trükkök működnek a pénzzel kapcsolatban! – Olvass bele Mérő László könyvébe!

A pszichológia és a pénz szorosabban összetartozik, mint hinnénk!

...

Egy mese véget ér, Vilkó hazatér: Olvass bele Berg Judit legújabb Lengemesék-kötetébe!

Hosszú az út Afrika szívéből Nádtengerbe. 

SZÓRAKOZÁS
...

Gyönyörű természeti képek és egy tragédia: itt a Train Dreams Netflix-film előzetese

Sokan kételkedtek abban, hogy Denis Johnson prózája működhet egy filmes feldolgozásban.  

...

Mit szólna ehhez Jane Austen? Mr. Darcyról vágykeltő feromont neveztek el

Jane Austen vajon mit szólna ehhez?

...

Itt van az első kép az új Büszkeség és balítélet forgatásáról!

A Bennet-család női részlege teljes létszámmal felsorakozott.