Július elsejétől lehet folyóirattámogatásra pályázni

Július elsejétől lehet folyóirattámogatásra pályázni

A nyomtatott és online formában megjelenő folyóiratok kiadói számára hirdet pályázatokat a Petőfi Kulturális Ügynökség.

ro | 2021. június 23. |

Az 1,8 milliárd forint keretösszegű pályázati csomag célja, hogy biztosítsák a kárpát-medencei magyar nyelvű folyóiratkultúra kiszámítható működését, ezzel együtt pedig elősegítsék azt, hogy ezek a folyóiratok szélesebb körben meg tudják szólítani a fiatal olvasókat. A meghirdetett nyílt pályázatokra bármelyik hivatalosan bejegyzett lap pályázhat, legyen az egy szaktudományos folyóirat vagy egy szubkultúra kiadványa.

A Petőfi Kulturális Ügynökség olyan új pályázatokat hirdet, amelyek nemcsak a folyóiratok kiegyensúlyozott fenntartását és kiszámítható működését hivatottak segíteni, hanem olyan hiánypótló elemeket is tartalmaznak, melyek megoldása évtizedek óta váratott magára.

A folyóiratok várhatóan 2021. július 1-től pályázhatnak működési támogatásra éppúgy, mint szakmai programok támogatására - előbbi keretösszege a 2021-es évre 400 millió forint, utóbbié 500 millió forint. Ezenkívül kiemelt pályázati kategória lett a tudományos folyóiratok és tudományszakmai műhelyek támogatása is. A várhatóan 2021. július 1-től elérhető pályázat keretösszege a 2021-es évre 100 millió forint.

A Petőfi Kulturális Ügynökség pályázati kiírásai elérhetőek lesznek a palyazat.kultura.hu oldalon, a pályázatok benyújtására pedig az Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerben (EPER) lesz lehetőség.

Forrás: origo.hu

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Műút folyóiratnak elfogyott a pénze, nem tudják kinyomtatni az új lapszámot

...

Az NKA Szépirodalmi Kollégiuma "sajnos nem tudta valamennyi arra érdemes" folyóiratot támogatni

...

Irodalmi ösztöndíjpályázatot indít Erzsébetváros

Magyarországon első ízben indult útjára egy önkormányzat által alapított irodalmi ösztöndíjpályázat, amelynek nyerteseit egy független, szakmai zsűri választja ki.

SZÓRAKOZÁS
...

„Jó látni, hogy az élet nem ér véget” – A csütörtöki nyomozóklubról áradozik a Z generáció a BookTokon

Könnyebb beszélgetést kezdeményezni a nagyszülőkkel, többek között. 

...

Kísértettel harcol Liam Hemsworth a Vaják 4. évadának első előzetesében

Megérkezett a Vaják új évadának első előzetese.

...

Könyvek az Emmy-díjas sorozatok mellé: egy idegsebész vallomása és a megváltozott gyerekkor veszélye

A Vészhelyzet Pittsburghben, A Stúdió és a Kamaszok a 77. Emmy-díjátadó nagy nyertesei. 

Kiemeltek
...

Simon Bettina: A második kötetem nyitóversét akkor írtam meg, amikor az első kötetem még a nyomdában volt

Simon Bettina mesél alkotói szorgalomról és készülő Anne Saxton Podcast című novelláskötetéről.

...

Kíváncsi vagy, mi pörög a BookTokon? Elindult a TBR rovat!

Új rovat indult a Könyvesen, amiben a BookTok-jelenség nyomába eredünk. 

...

„Világosan a színházat láttad, a családot nem. Jó vezető voltál, és rossz apa” – részlet Babarczy Eszter kötetéből

Mit jelent végignézni egy olyan apa halálát, aki sose tudott szeretni? 

A hét könyve
Kritika
„Szeretheted, vagy gyűlölheted”, avagy egy észak-magyarországi falu látképe
„Hol van a másik anyám?” – ilyen volt az Ezt senki nem mondta! élő különkiadása

„Hol van a másik anyám?” – ilyen volt az Ezt senki nem mondta! élő különkiadása

Ott Anna vendégei, Péterfy Bori, Simon Márton és Tóth Réka Ágnes a szülőség láthatatlan oldaláról beszéltek.