Elhunyt Patócs László író

Elhunyt Patócs László író

Patócs László író, szerkesztő, kritikus, újságíró, tanár 35 évesen hunyt el tragikus hirtelenséggel, a hírt a Forum Könyvkiadó Intézet közölte.

sa | 2021. május 18. |

Patócs László 1986-ban született a szerbiai Zentán, az Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karán irodalomelméleti mestrediplomát szerzett, majd beiratkozott a Nyelv- és Irodalomtudományi Doktori Iskolájának irodalomtudományi programjára, írja a Vajdasági Rádió és Televízió.

Szerteágazó tevékenységéről is megemlékeznek. Patócs László 2010 óta vett részt a Szerb Tudományos és Művészeti Akadémia és a Magyar Tudományos Akadémia nemzetközi (bilaterális) projektjének konferenciasorozatában. 2013-ban pedig az Életnarrációk, kisebbségi reprezentációs modellek című kutatási projektbe is bekapcsolódott. 2009 és 2013 között az Emberi Erőforrások Minisztériumának ösztöndíjasa volt mesterhallgatóként, doktoranduszként, majd oktatóként is. Tagja volt a Nemzetközi Magyarságtudományi Társaság és a budapesti Magyar Irodalomtörténeti Társaság Fiatal Kutatói Tagozatának, valamint részt vett az újvidéki Híd Kör alapításában.

A Forum Könyvkiadó Intézet gondozásában 2019-ben jelent meg a Vezeti a népet című regénye. Dolgozott az Újvidéki Rádióban, az újvidéki Magyar Tanszéken, szerkesztette a Magyar Szó napilap Kilátó című mellékletét és a Híd folyóiratot.

(Kiemelt kép forrása: Szabad Magyar Szó)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Hírek
...

Ezek a 21. század legjobb thrillerei a New York Times szerint

...

Biztos, hogy a férjednek és a gyerekeidnek szentelnéd minden idődet? – Jön a megosztó Yesteryear magyarul

...

Knausgård újabb lebilincselő történettel folytatja a Hajnalcsillag-sorozatot – ez az Arendal

...

Élő számítógépekkel folytatódik Markovics Botond sci-fi sorozata

...

A szökött rabszolga szívszorító története, aki Toni Morrison főhősét ihlette

...

Colm Tóibín új regénye Thomas Mann életét dolgozza fel

Kiemeltek
...

Kis magyar kertográfia – Két hét Esterházy Péter házában 

Finy Petra író, költő két hetet töltött az alkotóházzá varázsolt Villa Esterházyban.

...

Erdők, Bach, hiphop: Ilyen volt a Nyári Margó 2. napja

Hol találkozik Bach és Pogány Induló?

...

Hogyan lett Krasznahorkai Lászlóból nemzetközi márka?

Mennyit jelent a marketing egy életmű tekintetéből? A podcastből kiderül!

A hét könyve
Kritika
Vigyázz, mit kívánsz: lesben áll a gonosz! – Horváth Adél első regényéről
„Nem kell többé féltégla könyveket cipelni” – megkérdeztük az olvasóinkat, miért szeretik a hangoskönyveket

„Nem kell többé féltégla könyveket cipelni” – megkérdeztük az olvasóinkat, miért szeretik a hangoskönyveket

A Könyves Magazin olvasóinak hangoskönyv-hallgatással kapcsolatos szokásainak jártunk utána.

Vigyázz, mit kívánsz: lesben áll a gonosz! – Horváth Adél első regényéről

Vigyázz, mit kívánsz: lesben áll a gonosz! – Horváth Adél első regényéről

Vajon a gonosz a saját házunk falain belül rejtőzik, vagy az emberinél félelmetesebb erőkkel állunk szemben?

Szerzőink

chk
chk

Búcsú az idei Nyári Margótól: Lovasi és a legfontosabb magyar szavak

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

„Nem kell többé féltégla könyveket cipelni” – megkérdeztük az olvasóinkat, miért szeretik a hangoskönyveket