Hallgass Téreyt a quimbys Varga Livius előadásában!

Hallgass Téreyt a quimbys Varga Livius előadásában!

Szilasi Lászlótól Bartis Attiláig rengeteg DIA-hangoskönyv közül választhatunk, a PIM az elmúlt napokban többet is elérhetővé tett.

ro | 2020. december 14. |

A Petőfi Irodalmi Múzeum Youtube-csatornájára az elmúlt napokban nagyon sok DIA-hangoskönyv került fel. Lackfi János novelláit például Balsai Móni, Kiss Anna műveit Bíró Eszter, Bodor Ádám A részleg című novelláját Murányi Tünde olvassa fel. A PIM közleménye szerint összesen hatvan színész olvas fel több tucat kortárs magyar irodalmi művet, amelyek ingyenesen meghallgathatók. A kezdeményezéssel a PIM a pandémia következtében munka nélkül maradt előadóművészeket szeretné megsegíteni.

A műveket a PIM a DIA munkatársaival közösen, szakértők bevonásával választotta ki, a szerzők élő vagy 1985 után elhunyt DIA-tagok, valamint Térey-ösztöndíjas alkotók.

Az eddig feltöltött összes művet ITT tudjátok végighallgatni, ezek közül itt most Térey János hangoskönyvét mutatjuk be - közreműködik: Varga Livius (Quimby):

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Mégis minden félbemaradt - Térey János 50

Boldogh-ház, Kétmalom utca - Egy cívis vallomásai címmel jelent meg a tavaly elhunyt Térey János önéletírása, amiban városesszét, családtörténetet és felnövéstörténetet is találunk. A be nem fejezett mű a hét könyve.

...

Térey Jánost a DIA posztumusz tagjává választották

...

Bibótól Wass Albertig - Száztizenhárom posztumusz taggal bővülhet a DIA

Duplájára nőhet a következő években a Digitális Irodalmi Akadémia (DIA) jelenleg 100 fős adatbázisa.

A hét könyve
Kritika
Az űrből nézve az élet csak apró dráma a világegyetemben
Budapestről Romániába a legrövidebb út még mindig Franciaországon keresztül vezet

Budapestről Romániába a legrövidebb út még mindig Franciaországon keresztül vezet

Dragomán, Bartis, Visky, Tompa és Vida mesélt román-magyar kétnyelvűségről, irodalmi közönségekről, történelemről és elnyomásról. 

Hírek
...

Ruth Ware a könyvéből készült Netflix-adaptációról: Szürreális élmény

...

Korai, elfelejtett Virginia Woolf-novellák kerültek elő egy kastélyból

...

Darvasi László nyerte az első Esterházy Irodalmi Díjat

...

Egészséges erotika vagy az abúzus romantizálása a #Spicytok?