Egy volt tanár gyerekekről szóló verseskötete lett a Costa Év Könyve nyertese

sa | 2022. február 02. |

Idén ötvenéves a Costa-díj, amelyet kizárólag az Egyesült Királyságban és Írországban élő szerző kaphat meg. Öt kategóriában osztják ki: első regény, regény, életrajz, költészet, gyerekirodalom. Az öt kategória idei nyerteseit január elején hirdették ki, közülük választották ki most a Costa Év Könyve nyertesét, aki az elismerés mellett 30 ezer fontot is kap.

Részmunkaidős állását hagyta ott az írásért a friss Costa-nyertes
Részmunkaidős állását hagyta ott az írásért a friss Costa-nyertes

A hagyományoknak megfelelően öt kategóriában hirdettek győztest a Costa-díj döntnökei. Közülük kerül majd ki a Costa Év Könyve nyertese.

Tovább olvasok

A költészeti díjat egy egykori tanár, Hannah Lowe kapta The Kids című kötetéért, és ezt választotta most a zsűri az év könyvének is.

A zsűri elnöke, a BBC újságírója, Reeta Chakrabarti a döntést a következővel indokolta: “Hosszú és szenvedélyes vitát követően, amely során mind az öt könyv minőségét és összetettségét is mérlegeltük, egy győztes tűnt ki. Hannah Lowe-tól a The Kids olyan könyv, amibe bele lehet szeretni - örömteli, meleg és teljesen univerzális. Míves és ügyes, de megközelíthető is. A zsűri tagjai olyan szavakkal írták le, mint ‘éleslátó’, ‘empatikus’, ‘nagylelkű’, ‘vicces’, ‘könyörületes’, ‘felemelő’. Imádni fogják!”

A The Kids szonettek sorából áll, ezek a tanításról, a tanulásról, a felnövésről és a szülőségről szólnak. Reflektálnak Lowe tanári tapasztalataira, a saját felnőtté válására, és a kötet végül olyan versekkel fejeződik be, amik a kisfia és a kortárs London kapcsolatáról szólnak.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Részmunkaidős állását hagyta ott az írásért a friss Costa-nyertes

A hagyományoknak megfelelően öt kategóriában hirdettek győztest a Costa-díj döntnökei. Közülük kerül majd ki a Costa Év Könyve nyertese.

...

Egy sötét love story nyerte a Costa Év Könyve Díját

A koronavírus-járvány miatt először eltűnt a süllyesztőben Monique Roffey hatodik regénye, a The Mermaid of Black Conch viszont a Costa Év Könyve Díjjal most abszolút a figyelem középpontjába került.

...

Egy meglőtt édesanyáról szóló memoár nyert Costa-díjat

Összesen öt kategóriában hirdettek Costa-győztest, január végén pedig az is kiderül, hogy ki kapja a nagydíjat.

Hírek
...

Most már az Amazonon múlik, mikor várható az új James Bond

...

Stephen King visszatért a X-re, csak hogy beszóljon Trumpnak

...

Jókai 200: Olvasd el az író eddig kiadatlan verseit

...

Ez a kutatás nagyban megváltoztatja, amit a halakról gondoltunk + 3 könyv

...

Szex a könyvekben: Sally Rooney felfedi a titkait

...

Kevin Spacey A brutalista sztárját is zaklatta?

Gyerekirodalom
...

Kutyaként egyszerűbb az élet? Olvass bele a Bridgerton sztárjának gyerekkönyvébe!

A Bridgerton családból ismert színész gyerekkönyvszerzőként is aktív. 

...

Stephen King újragondolja a világ egyik leghíresebb meséjét 

Nagyon meglepő Stephen King új könyve.

...

Segíthet a TikTok a gyerekek olvasási szokásainak megváltoztatásában?

Soha nem voltak még ilyen rosszak az angol olvasási statisztikák. 

A hét könyve
Kritika
Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?
...

Jókai Mór 200: 6 érdekesség az íróról

Jókai Mór regényeit iskoláskorunk óta olvassuk, könyvei ott vannak minden családi könyvespolcon. Bár 200 éve született, írói hagyatékával ma is foglalkozunk.

...

A feminista író, akit a fasiszták el akartak törölni, Elena Ferrante pedig újra felfedezte

Alba de Céspedes a 20. századi olasz irodalom egyik kiemelkedő alakja: küzdött a fasizmus ellen, baloldali és feminista nézeteit írásaiban sem titkolta. Börtönbe zárták, bestseller könyvét betiltották, ma pedig talán népszerűbb, mint valaha – ez pedig részben Elena Ferrante érdeme.

Szerzőink

...
Szabolcsi Alexander

A 18. századi „olvasási járvány”, ami öngyilkosságokhoz vezetett

...
bs

A spiritualitás fogja megoldani az ökológiai válságot? – Zöld könyv podcast Litkai Gergellyel

...
Borbély Zsuzsa

Egy Jókai-regényben független nő nem lehet boldog