Keresés

Keresési találatok „” Kifejezésre

Játékos szabadulókönyv egyengeti Petőfiék forradalmát

Játékos szabadulókönyv egyengeti Petőfiék forradalmát

Mivel töltötték a forradalom előestéjét a márciusi ifjak, hogyan próbálta elgáncsolni a császári titkosrendőrség az előkészületeket, mi történt a Nemzeti Színházban és hogyan szabadították ki a börtönből Táncsicsot? Fodor Veronika Talpra, magyar! című kötete a kisiskolás korosztályt célozza meg, de száraz adatok helyett olyan kalandot kínál, amelynek az olvasó is részese lehet.

Papírszínházban elevenedik meg a Félbevágott március

Papírszínházban elevenedik meg a Félbevágott március

Papírszínház-mesével emlékezik március 15-re a Csimota Kiadó: Kollár Árpád Félbevágott március című verséhez Grela Alexandra készített szuggesztív illusztrációkat.

"Egy kicsit mindenki Petőfi, ha részeg" - Pion, Kemény és Simon slammelnek és kezet mosnak

Március 15-re időzítve összeállt Kemény Zsófi, Pion István és Simon Márton, hogy megfogalmazzák a saját kérdéseiekt az ünnephez kapcsolódóan, hogy egyáltalán mi a szabadság, mit jelent a talpra magyar és hogy hiába van szabadság, egyenlőség,testvériség, mindenki mosson kezet.

Hogyan építette Petőfi saját imázsát?

Hogyan építette Petőfi saját imázsát?

A 26 évesen elhunyt költőről rekordszámú kép készült: Petőfi Sándor céltudatosan használta a róla készített képeket. Másfajta képet festetett közéleti célokból, és másokat baráti rendezvényeken. Negyvenhét, köztük több, eddig ismeretlen portrét mutat be Petőfi Sándorról az a kötet, amely március elején jelent meg a Petőfi Irodalmi Múzeum gondozásában. Az Arcpoetica című kiadványt végigpörgetve mintha pillanatfelvételek egész sorozatán bukkanna fel előttünk az 1848-as forradalom emblematikus költőjének alakja. Mennyiben tekinthetők azonban hitelesnek ezek az ábrázolások? Milyennek látták a kortársak Petőfit, és miért utálta a költő, ha fényképezik? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kerestük a választ Adrovitz Anna művészettörténésszel és Kalla Zsuzsa irodalomtörténésszel.