Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
100 évesen elhunyt Lily Ebert, magyar származású holokauszttúlélő
A Lily fogadalma című könyv szerzője világszerte milliókat inspirált történetével: legyen szó a nácikkal szembeni kitartásról vagy a holokausztot túlélve a jó élet lehetőségéről.
Lily Ebert dédunokája Magyarországra látogatott egy régi Bibliáért
A 19 éves fiatal, aki bestsellert írt arról, hogy 99 éves dédnagyanyja túlélte Auschwitzot, Magyarországra utazott, hogy magához vegyen egy zsidó bibliát, mely az idős nő fivéréé volt.
Lily Ebert kitüntetést kapott a holokauszt témájában végzett oktatási tevékenységéért
Lily Ebert magyar származású holokauszt-túlélő, aki dédunokája, Dov Forman segítségével a TikTokon beszél Auschwitzról, a haláltáborban szerzett élményeiről. Most a Heti napló forgatott videót róla, mivel nemrég megkapta a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét.
Harmincötszörös dédnagymama lett Lily Ebert, a 98 éves magyar származású holokauszttúlélő
"A gyerekek jelentik a legjobb bosszút a nácikkal szemben" - fogalmazott az 1923-ban Bonyhádon, Engelman Lívia néven született asszony, aki életét a holokauszttal kapcsolatos felvilágosító munkának szentelte. Könyvek hírek mellé.
Lily Ebert: A holokauszt nem tettekkel kezdődött, hanem a gyűlölet szavaival
A 97 éves, magyar származású Lily Ebert az egyik utolsó holokauszt-túlélő, akinek a történetét még személyesen tőle hallgathatjuk meg. A dédunokájával, Dov Formannal közösen írt Lily fogadalma nemcsak Auschwitz borzalmairól, hanem az újrakezdésről is szól. Lily Eberttel, Dov Formannal és Lily lányával, a pszichoterapeuta Bilhával beszélgettünk.
A járvány sem állította meg a magyar holokauszttúlélőt, hogy elmesélje, hogyan élte túl a haláltábort
Lily Ebert annak idején megfogadta: ha túléli a tábort, mindenkinek elmondja, mi az igazság Auschwitzról. A dédunokája segítségével most megtette. Olvass bele a könyvükbe!
A magyar származású holokauszttúlélő a TikTokon szaval Petőfit
A 97 éves Lily Ebert mára két döntése miatt lett híres. Az egyik az volt, amikor Auschwitzban megfogadta, hogy ha túléli, keresni fogja az alkalmat, hogy mesélhessen a táborban átéltekről. A másik hetven évvel későbbi: a TikTokon kezdett válaszolni a fiatalok kérdéseire.