Modern, Young Adult-sorozat készül az Óz, a nagy varázslóból

Modern, Young Adult-sorozat készül az Óz, a nagy varázslóból

A Hirtelen 30! és a Mi kell a nőnek? alkotója Dorothy címmel gondolja újra Frank L. Baum történetét.

bzs | 2025. augusztus 31. |

Úgy tűnik, a Wicked kinyitotta Pandora szelencéjét és a kétrészes film után újabb feldolgozás érkezik Frank L. Baum történetéből Dorothy címmel. A hírek szerint a Prime Video egy modern, zenés, Young Adult verzióban gondolkodik. A tervezett sorozat producere a Hirtelen 30! és a Mi kell a nőnek? alkotója, Gina Matthews lesz.

Gregory Maguire
Wicked - Boszorkány
Gabo Kiadó, 2024, 486 oldal, Fordító: Pék Zoltán

Matthews kortárs közegbe helyezi L. Frank Baum 1900-as évek elején megjelent könyveit, a Sárgaköves utat pedig a fiatalok előtt álló kihívások és választások metafórájaként használja.

A projekt mögött olyan sztárok sorakoztak fel producerként, mint Gwen Stefani, Blake Shelton, Lee Metzger, Grant Scharbo és Patrick Moran. 

„Gyerekkorom óta rajongok az Óz-könyvekért" – árulta el a Deadline kérdésére Matthews. Úgy folytatta: „A történet azokra az értékekre és képességekre emlékeztet minket, amikre szükségünk van, hogy átvészeljük a nehéz időszakokat. Dorothy az erő szimbóluma, aki megmutatja, hogy egy csipet kedvességgel – és rengeteg kitartással – nemcsak nagy dolgokat érhetünk el, de felemelhetjük a hozzánk közel állókat is. Alig várom, hogy közvetítsem ezt az üzenetet a világnak – épp most!"

Némafilmek és musicalek

Frank L. Baum történeteinek az 1939-es Judy Garland főszereplésével készült mozifilm a leghíresebb feldolgozása, azonban távolról sem az egyetlen. Már a némafilmes korszakban is több adaptáció készült 1908-tól egészen idén novemberig, amikor megérkezik a Baum világára építő Wicked könyvek és musical feldolgozásának második része.

Szintén a musicales vonalat képviselte a Broadway produkcióból forgatott The Wiz című 1978-as film. Ebben a Sidney Lumet rendezte verzióban fekete színészek játszottak.

Dorothyt Diana Ross, a Madárijesztőt Michael Jackson alakította. 

1985-ben a Disney készített egy legendásan rémisztő változatot, talán emiatt vártal 2013-ig a következő kísérlettel. Ekkor Sam Raimi rendezésében nézhettük meg, hogy érkezik meg a birodalomba a fiatal Oz, James Franco és találkozik a Michelle Williams és Mila Kunis alakította boszorkányokkal.

Deadline, Reactormag.com

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Wicked eredetije tényleg nem gyerekmese - Olvass bele!

Valószínűleg nem erre számítanál a film után!

...

A Wicked boszorkánya Jézus Krisztus bőrébe bújik

Cynthia Erivo fogja alakítani a következő Jézus Krisztus szupersztár főszereplőjét. 

...

Wicked 2: Óz, a nagy varázsló hadjáratot indít a boszorkány ellen

A trailerben Óz a varázsló, Dorothy és a híres kompánia is feltűnik. De vajon melyik oldalon állnak? 

...

Mrs. Dalloway: A tökéletes háziasszony magánya – A nő hétszer (2.)

...

„Az életre szóló szerelem nem biztos, hogy kapcsolatként is működik” – László Viktória a TBR podcastben

...

Zilahi Anna: Kimozdulni abból a meggyőződésből, hogy az ember a világ közepe

SZÓRAKOZÁS
...

Fotókon az új Harry Potter-csapat: mennyire hasonlítanak az eredeti szereplőkre?

Előtte-utána fotókon a Harry Potter új és régi színészgárdája.

...

A Bridgerton új évada két nő szerelméről fog szólni

Az évad az introvertált Francescára fókuszál.

...

Stephen Colbert írja az új Gyűrűk Ura-film forgatókönyvét

A történet 14 évvel Frodó eltávozása után játszódik. 

Kertész Imre 10 éve nincs velünk – mit rejt az életmű a Sorstalanságon túl?

Kertész Imre 10 éve nincs velünk – mit rejt az életmű a Sorstalanságon túl?

2016-ban halt meg Kertész Imre, az első irodalmi Nobel-díjas magyar író. Az életműről Sipos Balázst, Szűcs Terit és Fülöp Barnabást kérdeztük.

Szerzőink

Chilembu Krisztina
Chilembu Krisztina

A bálnák énekelnek, a nők hallgatnak Jodi Picoult első regényében

Bakó Sára
Bakó Sára

Nádasdy Ádámtól búcsúzunk – „Segítsenek, kedves olvasók, fenntartani a könyvek bámulatos sokszínűségét”