Karafiáth Orsolya regényéhez énekel dalt Ónodi Eszter - nézd meg a klipet!

Karafiáth Orsolya regényéhez énekel dalt Ónodi Eszter - nézd meg a klipet!

sa | 2021. december 13. |

Az Ónodi Eszter & the Open Pub nevű formáció 2020-ban alakult, mikor Kirschner Péter dalszerző-gitáros, producer rátalált Karafiáth Orsolya Pókok című versére, amiből az Én úgy alszom című dal született, írja a hvg.hu.

Nagylemezük címét aztán szintén Karafiáth Orsolyától kölcsönözték, az Amikor összegyűrtük az eget ugyanis az Egymás könyve című regény alcíme. A kötet egy barátság történetét meséli el, szól a másik elvesztéséről és arról, hogyan találhatjuk meg őt önmagunkban. Ezt dolgozta fel a mostani dal is, aminek a klippremierje a hvg-hu-n volt.

Karafiáth Orsolya hősei a halál árnyékában is egymás mellett maradnak

Az Egymás könyve felkavaró hullámvasút, amely az elmúlásról, a barátságról és a bátorságról szól. Olvass bele!

Tovább olvasok

Ahogy azt a lapnak a szerző elárulta, a klip forgatása kalandosra sikerült, mert három nappal előtte megsértődött az operatőr, és az utolsó pillanatban kellett szakembert találniuk.

A zenekar énekese Ónodi Eszter, nagybőgőn Szeifert Bálint (Mörk), zongorán, billentyűkön és ukulelén Bakos Zita (Sziámi, Bródy János), dobon Tóth Márton (Sziámi, Bródy János) játszik.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Karafiáth Orsolya hősei a halál árnyékában is egymás mellett maradnak

Az Egymás könyve felkavaró hullámvasút, amely az elmúlásról, a barátságról és a bátorságról szól. Olvass bele!

...

Karafiáth Orsolya: A másik ember révén tudunk csak létezni [PODCAST]

Ismét egy izgalmas előadás, a Jordán Adél és Dobri Dániel zenei betéteivel teljessé vált produkció keretében mutatta be legújabb könyvét Karafiáth Orsolya. Az Amikor Szécsi Pál a csöveken keresztül üzent című kötetéről Valuska László kérdezte az írót az őszi Margó Irodalmi Fesztiválon. 

...

A Tíz kicsi díva időtlen női sorsokat mutat be - Összekötve Péterfy Borival és Karafiáth Orsolyával

Tíz kicsi díva címmel Karafiáth Orsolya korábbi könyvét átdolgozva Péterfy Borival indított websorozatot a szerző. Az egyedülálló projekt megálmodóival a sorozat megalkotásának folyamatairól, a történet időtlenségéről beszélgettünk, sőt beavattak abba is, hogyan változtatta meg életüket a karantén.

Hírek
...

10 verseskötet a Merítés-díj rövidlistáján

...

Legalább 36 milliót kérnek ezért a Kafka-írásért

...

Oskar Schindler egykori lőszergyárát múzeummá alakították

...

Csodának álcázott gyilkosság után nyomoznak az új Tőrbe ejtve filmben

...

Tompa Andrea és Vecsei H. Miklós is ott lesz az Ördögkatlan Fesztiválon

...

Az olvasás mint befektetés: Hogyan hozhat hosszú távon gyümölcsöt?

SZÓRAKOZÁS
...

Stílusos: csütörtökön kijött A csütörtöki nyomozóklub Netflix-film előzetese

Mikor máskor?

...

„Rettegtem, hogy kirúgnak” – mondja Steven Spielberg az 50 éves A cápáról

Összeállt egy dokumentumfilmre az idén 50 éves A cápa film stábja.

...

A halál angyala is feltűnik az új Frankenstein trailerben

Életrekeltett szörny és a halál angyala egy filmben?

...

„Nem minden fás terület erdő, de minden erdő fákból áll” – ezért fontosak az örökerdők

...

Az erdő csodákat művel: 4 izgalmas kötet a Zöld könyv podcast könyvajánlójában

...

Az erdő gyógyít és kisimít – ezért töltsünk minél több időt a természetben!