Szívünk rajta: a Titkok szigete a hónap könyve

.konyvesblog. | 2018. október 17. |

titkok_szigete.jpg

A Szívünk rajta havonta mutatja be azokat a gyerek- és ifjúsági könyveket, melyeket a program független zsűrije a legkiemelkedőbbeknek talál. Ezúttal Helen Friel és Ian Friel kalandjátékos kötete lett a hónap könyve.

Októberben a Szívünk rajta program szakmai és gyerekzsűrije szerint a Titkok szigete - kalandjáték zseniális fejtörőkkel lett a hónap kiemelt könyve. A szakmai csapat részéről D. Tóth Kriszta író, újságíró, az UNICEF nagykövete így értékelte a kötetet: „Azt hiszem, nagyjából így kell(ene) kinéznie egy iskoláskorú gyerekeknek szóló fejlesztő könyvnek 2018-ban. Ez a kiadvány úgy veszi föl a versenyt az alfa- és Z-generációs gyerekeinkre zúduló digitális ingercunamival, hogy közben nem erőlködik. Játszik veled, megmozgatja az elmét, kényezteti a szemet, és mindemellett szórakoztat.”

Helen Friel és Ian Friel: Titkok szigete - kalandjáték zseniális fejtörőkkel

Fordította: Nyuli Kinga, Scolar Kiadó, 2018, 62 oldal, 3999 HUF

 

Ebben a hónapban még Szívünk rajta-matricát kapott Louise Spilsbury és Hanane Kai Beszélgessünk róla! -
Rasszizmus és intolerancia című könyve, illetve a nyelvtanulóknak szánt sorozatban Verne Gyulától a Nemo kapitány.

Szívünk rajta a Margón. A Szívünk rajta könyveit megtaláljátok a Margó Irodalmi Fesztiválon, sőt, még ennél sokkal többet is. Október 20-án a gyerekek felfedezhetik Budapest titkait, majd együtt kiszínezhetik Bosnyák Viktória mesekaméleonját. Szombat délután a résztvevők kicsit jobban megismerhetik az 50 elszánt magyar nő című kötet szereplőit, majd Al Ghaoui Hesna mesél arról, hogyan féljünk bátran. A vasárnap a kézműveskedésé, a gyerekek könyvjelzőt és vicces szörnybetűt is készíthetnek. Még több információt ITT találtok!

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.