Lakatos István bekerült a jubileumi Usagiba!

Valuska László | 2014. április 15. |

lakatos_usagi.JPG

A Lencsilánnyal híressé váló képregényes, Lakatos István rajzát beválogatták a népszerű nyulas-kardozós képregény, az Usagi jubileumi kiadásába. Lakatos 2012-ben jelentkezett első elbeszéléskötetével, a Dobozvárossal.

Lakatos ezt írta a Facebookon:

Szegről-végről teljesült egy álmom: nem csak az aukcióra, hanem az Usagi Yojimbo jubileumi albumába is beválogatták ezt a rajzot. A Dark Horse adja ki, ami a kedvenc képregénykiadóm. Az aukció és a kötet bevétele Stan Sakainak megy, akinek nagyon beteg a felesége. Az Usagit pedig itthon is kapni, nem is hagyták félbe, mint nagyjából mindent, ami képregény, és ez külön öröm, mert nagyon-nagyon jó sorozatról van szó.

Az Usagiról ezt írtuk korábban:

Az amerikai és a japán kultúra közti különbségek egyik legmarkánsabbika a hősábrázolás. Nyugaton a hős mindig pátoszba, magasztosságba, és sokszor mellkasverő öntudatosságba van csomagolva. Keleten a hős nem törődik azzal, hogy ő hős. Usagi Yojimbo (nyúlszamuráj), Stan Sakai (más néven: Mester vagy Zseni) lassan 30 éves, antropomorf állatkaraktere egy gazdátlan szamuráj, vagyis rónin, aki a XVII. századi Japánban vándorol, és mindig, minden körülmények közt, minden feltétel nélkül kiáll az igazságért, harcol a gonosszal, védelmezi az ártatlanokat. Usagi számára ez nem hősködés. Ő csak éli az életét. Az Amerikában máig futó képregény itthon most megjelent 12. kötete, A kard (Grasscutter) eredetileg 1999-ban látott napvilágot a tengerentúlon, és a négy évtizedes történetfolyam egyik leghíresebb, legkedveltebb epizódja - annak idején elnyerte a legjobb sorozatnak járó Eisner-díjat is.

 

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.