Stephen Kinggel, Hellboyjal és indiai Disneyvel hasít a 6. Magyar Képregényfesztivál

-Szűcs Gyula- | 2010. május 17. |

A válság ellenére is ezerrel pörög a hazai képregényipar: a május 22-re és szokás szerint a Gödörbe szervezett 6. Képregényfesztiválra nem kevesebb, mint 15 új kiadvány jelenik meg. Többek között olyan kultikus címek, mint az okkult nácikkal verekedő Hellboy; a Stephen King-regénysorozat alapján készült pisztolyos fantasy, A Setét Torony; és kedvenc mesekönyvillusztrátorunk, Lakatos István saját képregénykötete, az évek óta várt Lencsilány. A Könyvesblog most is megmondja, mit vigyél haza a fesztiválról: bármit, de Kázmér és Huba és Sin City nélkül haza ne merj indulni!

Képregényfesztivál természetesen nem létezhet díszvendékek nélkül. Tavaly a magyar kötődésű, de amúgy Finnországban és olaszországban élő Kati Kovács jött el, idén pedig igazi délszláv invázió lesz. Eljön a horvát Igor Kordej, számos X-Men, Tarzan, Star Wars és Star Trek történet rajzolója (ízelítő a stílusából itt); Darko Macan horvát író/rajzoló, akinek a Vader's Quest című képregényét itthon is kiadta évekkel ezelőtt a Semic, de írt Tarzan és Hellblazer képregényeket is.

A harmadik alkotó, a szerb Aleksandar Zograf igazi fesztiválveteránnak számít Magyarországon: 2006-ban már járt a Gödörben díszvendégként (ekkor jelent meg magyarul a Pszichonauta című képregénye), 2007-ben pedig ő tervezte a Titanic Filmfesztivál logóját. A Nyitott Könyvműhely a fesztiválhoz időzítve adja ki Zograf Elhasznált világ című képregényét. A negyedik külföldi sztárvendég "az indiai Walt Disney", a 72 éves Pran Kumar Sharma lesz, aki 1960 óta rajzol vicces képregényeket Chacha Chaudharyról a korrupt indiai bürokraták eszén túljáró öregemberről.

A hagyományokhoz hűen a Képregényfesztiválon osztják ki a képregényvilág Oscarját, a tavaly megjelent képregények legjobbjainak járó Alfabéta-díjat is. Kép-sor kategóriában ezúttal Gróf Balázs Flintere, Marabu Dodói és Pásztor Tamás Tomstere vannak versenyben, Képnovella-díj esélyesei: Short message service (Brazil), Orlando (Graphit-Zorro), Vasárnap (Lakatos istván), Mennyei szerencse (Spuri), Ágoston, a nukleáris baromfi (Vass Róbert). Képregény csoportban pedig a 12 óra, a Bábel verme, a Pestblog.hu és Kalyber Joe közül kerül ki a győztes (utóbbi kategória érdekessége, hogy Ács "Emtrexx" Zsolt rajzolta a 12 órát és a Pestblog.hu-t is).

Az idei plakáton látható képregényolvasó srác és a plüssjáték-változatért kiáltó pulikutya Lakatos István munkája. Részletes program a fesztivál hivatalos honlapján, a kepregeny.infón.

Az új megjelenések:

A kiadók monstre árleszállítási akcióiért klikk ide!

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Jordán Ferenc: Az ember találmánya a szaporodáshoz való jog - Olvass bele a biológus könyvébe!

Litkai Gergely a Bookline Zöld podcastjének következő adásában Jordán Ferenc hálózatkutatóbiológussal beszélget Az ember vége a természet esélye című könyvéről. Olvass bele a kötetbe!

...
Zöld

Túlélés vagy tanulás? John Holt könyve az iskolai kudarcok meglepő okait mutatja be – Olvass bele!

Miért jelent kudarcélményt sok gyerek számára az iskola? Mi az oka, hogy rengeteg gyerek unatkozik, feszeng, retteg az órákon, és alig tanul valamit? Mi történik valójában az osz­tályteremben? Hogy lesz az egyik gyerekből „jó”, a másikból pedig „rossz tanuló”? Olvass bele John Holt könyvébe!

...
Zöld

UFO-invázió nem lesz, de arrogáns azt gondolni, hogy egyedül vagyunk – Podcast Rab Árpád jövőkutatóval

Litkai Gergely a Bookline Zöld új podcastjében Rab Árpád jövőkutatóval beszélget Jane McGonigal Elképzelhető című könyvéről.