„Meztelenül fekszem az ágyban, sört iszom, és szállodai honlapokat böngészek. Mind tök egyforma. Mind tisztának látszik, mind csupa márvány, és mind homokszínű. A Marble Arch közelében foglalok. Kétszázhét font egy éjszaka. Az kétszázhét sör. Az négy olcsó kurva.
Macy online.
– Foglaltam szállodát, a Marble Arch közelében.
– Szuperül hangzik, szivi. Alig várom, hogy találkozzunk.
– Ja, hát én is.
– Enyhén ideges vagyok.
– Ne legyél.
De legyél. Csak egy gyerek vagyok. Pedofilnak érzed majd magad, és kiszaladsz a világból.”
Amikor Etgar megtudja, hogy első szerelme megcsalja őt, nagy bánatában az interneten lel vigaszra Macy, az unatkozó háziasszony személyében, aki nem mellesleg egy igazi milf. Kettejük kapcsolata eleinte kizárólag virtuális alapokon nyugszik, de aztán kitalálják, hogy találkoznak. Egy hotelszobában. Ez az esemény pedig fenekestül fordítja fel az életüket. Meg még néhány emberét a környezetükben.
Április végén jelenik meg magyarul a 22 éves Ben Brooks regénye, a Lolito. A szerző fiatal kora ellenére már öt regényt írt, és Anglia egyik feltörekvő tehetségeként tartják számon. A művei jellemzően a mai fiatalokról szólnak, és legalább annyira provokatívak, mint humorosak. A Lolito egy 15 éves fiú és egy nála háromszor idősebb nő szerelmi kapcsolatáról szól – a kötet a kiadó ígérete szerint végtelenül vicces, tabukat döntögető és helyenként kifejezetten felháborító.
Nem a Brooks-könyv az egyetlen, amely borítóján fallikus grafikával próbálja magára vonzani a tekinteteket. Néhány éve Thomas Pynchon Súlyszivárványa, tavaly Robert Merle Védett férfiak című regényének újrakiadása is egy-egy banánnal igyekezett sokkolni. Pataki Tamás regényének borítója pedig egy függőleges mosollyal adta meg a kötet alaphangulatát (kritikánk a kötetről itt olvasható).