Több mint tíz év után új regénnyel jelentkezik Jonathan Safran Foer!

.konyvesblog. | 2015. december 22. |

(Kép forrása)

Tizenegy év kihagyás után jövő ősszel új regénnyel jelentkezik Jonathan Safran Foer. A Here I Am című történet (a cím a Teremtés Könyvéből van) középpontjában egy washingtoni zsidó család széthullása áll: a cselekmény szerint a problémás családot izraeli rokonok látogatják meg, akik az egyik fiú bármicvójára érkeznek. Közben azonban a Közel-Keleten hatalmas földrengés pusztít, Izrael pedig megszállás alá kerül.

A New York Times szerint a regény cselekménye a jelek szerint részben önéletrajzi ihletésű, hiszen akárcsak a regénybeli család tagjai, Foer is Washingtonban nőtt fel, és ugyanúgy két fiútestvére van, mint a Here I Am hősének. Ráadásul tíz évig tartó házasság után Foer tavaly vált el Nicole Krauss írótól, akivel két gyereket nevelnek. (Nicole Krauss-szal korábban ITT interjúztunk.) Eric Chinski, a Farrar, Straus and Giroux kiadó egyik vezetője ugyanakkor cáfolta, hogy a regény önéletrajzi ihletettségű lenne, legfeljebb annyiban, mint ahogy minden "érett regényben" nagyon sok élettapasztalat lecsapódik és megjelenik.

Foer legutóbb 2005-ben jelentkezett könyvvel, ez volt a Rém hangosan és irtó közel. A jövőre esedékes regénye amúgy egy három kötetről szóló megállapodás részeként jelenik majd meg, melyek egyike egészen biztosan egy non-fiction lesz.

Forrás: ArtsBeat/NYTimes

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.