Maine állam republikánus kormányzója, Paul LePage egy rádióműsorban azzal vádolta meg Stephen Kinget, hogy már nem fizet adót az államnak. King a Twitteren jelentette ki, hogy adója minden centjét befizeti, és bocsánatkérésre szólította fel a kormányzót. Napokkal később szintén a Twitteren jegyezte meg, hogy LePage még mindig nem kért tőle bocsánatot, és hozzátette, hogy egyeseknek könnyebben megy a kritizálás, mint az, hogy visszaszívják, amit mondtak. A kormányzó bocsánatot ugyan nem kért, de azt üzente az előző választáson az ellenfelét támogató, nyíltan demokrata írónak, hogy nyugodtan írja bele a könyvébe főgonoszként, nem fog kopogtatni a jogdíjért.
Mivel közügy, Kingnek semmi problémája nem volt vele, hogy nyilvánosságra hozza, mennyit adózik. 2013-ban feleségével együtt mintegy 1, 4 millió dollárnyi adót fizetett be az államnak. Az író, aki nemcsak sok adót fizet, de jótékonykodásra is milliókat költ egy évben, el tudja képzelni, hogy az összeg 2014-ben is hasonló volt, ám erről még nincsenek adatai.
LePage vádaskodásának nemcsak a világ egyik legtöbb könyvet eladó írója, de más híres állambeli is a célpontja volt, aki már elhagyta az államot a jövedelemadó miatt, amit a kormányzó hatályon kívül kíván helyezni. King jelenleg Lovell-ben és Bangorban él, mindkét város Main államban található.
Nem Paul LePage lenne az első, aki bosszúból lesz főgonosz egy regényben. Az ausztrál írónő, Kathy Lette a brit igazságügyi minisztérium államtitkárának, Christopher Graylingnak nevét használta legkorruptabb figurájához új könyvében, mert Grayling meg akarta tiltani, hogy a hozzátartozók könyveket küldjenek a fogvatartottaknak a brit börtönökbe. (Arról, hogy mit olvasnak a magyar börtönökben, ITT olvashatsz.)
Forrás: ElectricLit