Hírek anglia cenzúra

Könyvben alázza a brit igazságügyi államtitkárt egy ausztrál írónő

.konyvesblog. | 2014. július 07. |

_66216777_kathy-lette-640x360.jpgKathy Lette

Egy ausztrál írónő, Kathy Lette szokatlan módját választotta, hogy megbosszulja a brit igazságügyi minisztérium döntését, amely megtiltotta, hogy bárki is könyvet küldjön a fogvatartottaknak a börtönbe. Nem petíciókkal, nyílt levelekkel vagy tüntetéssel tiltakozott a döntés ellen, hanem megszégyenítéssel. Úgy döntött, a minisztérium államtitkárának, a javaslatot benyújtó Christopher Graylingnak nevét használta majd következő regényének legkorruptabb figurájához.

Lette a New York Times-nak elmondta, következő könyvében, a Courting Trouble-ban szerepel majd egy Chris Grayling nevű ügyvéd, aki korrupció miatt a börtönben végzi, ahol aztán szépen lassan meg is bolondul, mert megvonják tőle az olvasnivalót. Az írónő szerint irodalommegvonással büntetni furcsa és kegyetlen, de Grayling is megkapja a saját büntetését, ugyanis az írók fel fogják nyársalni a tolluk hegyével. A költői igazságszolgáltatás valódi igazságszolgáltatás, tette hozzá Lette. Az államtitkár, aki megtiltotta kisebb csomagok, így a könyvek börtönbe küldését, úgy gondolja, a könyv kiváltság. Az írónő viszont olyan alapvető dolgokként gondol a könyvekre, mint a kenyér vagy a víz. Szerinte a fogvatartottakat inkább jutalmazni kellene a könyvekkel, mint büntetni.

Nem Lette az egyetlen, aki írásban akar bosszút állni az államtitkáron. Az angol írónő, Margaret Drabble már a felénél jár Death by Fire című új regényének írásában, és a Times-nak adott nyilatkozatában kifejtette, hogy bőven volt ideje létrehozni egy Chris Grayling nevű karaktert, aki talán szörnyű tűzhalált hal majd. Könnyen lehet, hogy több olyan szerző is csatlakozik majd a bosszúhadjárathoz, akik korábban tiltakoztak az államtitkár döntése ellen, és Philip Pullman, Mark Haddon, Ian McEwan, Julian Barnes és Carol Ann Duffy könyveiben is feltűnik majd egy Grayling nevű rosszfiú.

Nem minden büntetés-végrehajtó intézményben gondolják úgy, hogy a könyvek megvonása a legjobb fegyelmezési módszer. A Wormwood Scrubs nevű börtönben 2011-ben adtak át egy olvasótermet a Give A Book nevű jótékonysági szervezet jóvoltából az angol író, drámaíró, Simon Gray emlékére.

Forrás: Guardian

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél